Czy znicze można wysyłać kurierem?

Choć myślami zdecydowana większość z nas wraca jeszcze do przepięknych, słonecznych dni to jednak nie da ukryć, że wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku. Zanim jednak dopadnie nas szał zakupów związanych z prezentami bożonarodzeniowymi i sylwestrowymi balami, na początek listopada przypada święto, które porusza w wielu z nas najczulsze struny. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą wierzącą, czy nie z pewnością udasz się na cmentarz, aby na nagrobku postawić znicz, który będzie pewnego rodzaju symbolem pamięci o zmarłych. W sklepach stacjonarnych półki już uginają się od produktów, które bezpośrednio kojarzą się właśnie z tym świętem. Zastanawiasz się więc jako sprzedawca internetowy, czy i Ty możesz zacząć oferować znicze swoim klientom w sklepie, lub na dostępnych platformach aukcyjnych? A jednym z pobocznych pytań, jakie się pojawiają, jest z pewnością to dotyczące możliwości wysyłki zniczy za pośrednictwem firm kurierskich. Czy jest to w ogóle możliwe? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź. Zapraszamy Cię więc do jego przeczytania.

Palące się znicze
 

Dlaczego palimy znicze na grobach?

Zanim przejdziemy do kwestii stricte związanych z wysyłką zniczy kurierem, chcę kilka słów powiedzieć na temat historii związanej z tą tradycją oraz o symbolice tego zachowania. Żeby móc zacząć od samego początku, musimy cofnąć się do czasów pogańskich, kiedy to odchodzono Dziady. Co to było? Mówiono tak na obrzędy, które odbywały się w nocy z 31 października na 1 listopada, a związane były z wiarą, że tej konkretnej nocy dusze zmarłych przenikają do świata osób żywych. Według wierzeń celem tych obrzędów było przywołanie zmarłych w celu zaspokojenia ich potrzeb oraz ukojenia w cierpieniu. Zamiast zniczy jednak rozpalano ogniska. Widoczne były one nie tylko na cmentarzach, ale również na rozstajach dróg, co miało pozwolić na znalezienie właściwej drogi przez zbłąkane dusze.
 

Chrześcijańskie spojrzenie na palenie zniczy na grobach

Wiele zmieniło się w obrzędach, wraz z nadejściem chrześcijaństwa. Palenie ognia dla zmarłych stało się nadzieją na nowe, lepsze życie. W VII wieku papież Bonifacy IV wprowadził obchody Dnia Wszystkich Świętych, w którym modlono się za zmarłe dusze świętych. Dopiero w X wieku zaczęto modlić się tego dnia za dusze wszystkich zmarłych. Do Polski zwyczaj ten dotarł jednak znacznie później, bo dopiero w XII wieku.

Znicze
 

Światło na grobie – jaka jest jego symbolika?

Symbolika światła jest niezwykle szeroka. Pierwsze co przychodzi na myśl to wieczność, objawienie, dobroczynność, radość ducha, intelekt, natchnienie. W kontekście chrześcijańskim światło rozumiane jest jako symbol ducha i objawienia oraz pochwała bóstwa. Jeśli chodzi natomiast konkretnie o symbolikę światła na grobie to na przestrzeni lat wiele razy się zmieniała. Na początku, palone na cmentarzach ogniska, a dokładniej ich blask wykorzystywany był do przywoływania i prowadzenia dusz właściwą drogą. Z kolei w przypadku ognisk rozpalanych na mogiłach samobójców wierzono, że mają one moc oczyszczania oraz ochrony żywych przed negatywną energią. Obecnie zapalenie znicza symbolizuje pamięć o osobach bliskich naszemu sercu, który odeszły z tego świata. Setki, a nawet tysiące malutkich płomieni, które widoczne są 1 listopada i każdego innego dnia są symbolem ciepła, bliskości i wieczności.
 

Czego nie można wysyłać kurierem?

Oczywiście każdy przewoźnik może mieć swoją listę towarów, których nie chce przewozić. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wysyłkę jakichś nietypowych przedmiotów, pamiętaj o tym, aby sprawdzić regulamin, lub dopytać u źródła. My powiemy o kilku przykładach, które bardzo często znajdują się na liście produktów zabronionych.

Folia bąbelkowa
 

Czy znicze znajdują się na liście towarów zabronionych do wysyłki za pośrednictwem firm kurierskich?

Po pierwsze materiały łatwopalne i żrące, do których można zaliczyć m.in. akumulatory samochodowe, środki czystości oraz farby. Zakaz najczęściej jest argumentowany tym, że tego typu materiały mogłyby stanowić zagrożenie nie tylko dla innych przewożonych paczek, ale również dla pracowników firmy kurierskiej oraz dla uczestników ruchu drogowego. Do przedmiotów zabronionych często wliczają się używki, takie jak np. papierosy oraz świeża żywność. A także prochy ludzkie i żywe zwierzęta. Na liście można znaleźć też produkty szklane, jednak nie zawsze. Jeśli korzystasz z firmy kurierskiej, która nie ma problemu z przewożeniem delikatnych i kruchych przedmiotów, musisz po prostu pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć te produkty. Na szczęście np. w sklepie Neopak znajdziesz wysokiej jakości kartony i materiały zabezpieczające, takie jak np. folia bąbelkowa, papier nacinany czy papier Kraft.
 

Jak zapakować znicze, aby dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym?

Pakowanie zniczy nie różni się bardzo od zabezpieczania innych delikatnych i kruchych towarów. W pierwszej kolejności niezbędna będzie folia bąbelkowa. Jest to materiał, który doskonale chroni przed wstrząsami i upadkami. Kilka warstw powinno zabezpieczyć produkt na tyle, aby został dostarczony pod wskazany adres bez problemów. Jeśli jesteś sprzedawcą, który szczególną uwagę zwraca na aspekty ochrony środowiska, to bardzo dobrą alternatywą dla folii jest papier nacinany. Aby mieć pewność, że folia lub papier się nie rozwiną, możesz zabezpieczyć je kawałkiem taśmy pakowej. Pakując znicze do pudełka, wyłóż dno folia lub papierem. Pamiętaj, aby ciężar rozkładać równomiernie. Jeśli chcesz zwiększyć szansę na dotarcie przesyłki w stanie nienaruszonym, możesz skorzystać z kartonów z kratownicami. Dzięki temu znicze nie będą miały ze sobą żadnego kontaktu. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na to rozwiązanie, szczelnie wypełnij puste przestrzenie. Wybierz wysokiej jakości wypełniacze do paczek. Mogą to być poduszki powietrzne lub np. wypełniacze papierowe w boksach.

Pudełka tekturowe
 

Zadbaj o odpowiednie oklejenie kartonów

Jak już wewnątrz ułożone zostały znicze, teraz nadszedł czas na prawidłowe zabezpieczenie kartonu. Korzystaj z wyposażonych w mocny klej taśm pakowych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystkie produkty, które wysyłasz, zostaną wewnątrz. Jednak nie ograniczaj się tylko do wyboru taśmy. Wybierz też etykiety i naklejki, które dodatkowo poinformują pracowników firmy kurierskiej o tym, że w kartonie znajdują się produkty delikatne i kruche. Dzięki temu być może w sposób delikatny będą się oni obchodzić z Twoim towarem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat prawidłowego pakowania zniczy zapraszamy Cię do przeczytania wcześniejszego artykułuZnicze i wiązanki na 1 listopada – jak je dobrze zapakować?
 

Podsumowanie – wysyłka zniczy kurierem

Różne firmy kurierskie, mogą podchodzić różnie do wysyłki produktów szklanych, takich jak np. znicze. Dlatego przed nadaniem paczki warto sprawdzić regulamin firmy, z której korzystasz. Pamiętaj też o tym, że wysyłając tego typu towar, musisz go odpowiednio zabezpieczyć. Właśnie to jest podstawą bezpiecznego dotarcia paczki do odbiorcy. Kartony klapowe lub wykrojnikowe wykonane z wysokogatunkowej tektury, folia bąbelkowa, taśmy i inne materiały zabezpieczające to podstawa, o której warto pamiętać, sprzedając znicze za pośrednictwem platform internetowych.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *