Welcome pack – co to takiego?

Teorii dotyczących pierwszego wrażenia można znaleźć wiele. W niektórych źródłach podane jest, że wyrabiamy sobie opinię o kimś w ciągu 15 sekund, a w niektórych, że wystarczą na to zaledwie 4 sekundy. Niezależnie jednak od tego, w jakim przedziale sekundowym powinniśmy się zmieścić, nic nie da zaprzeczanie temu, że to, jakie pierwsze wrażenie wywrzemy na drugiej osobie, ma ogromne znaczenie. I nie dotyczy to tylko osób spotykających się prywatnie. Te same zasady obowiązują pracodawców i pracowników.

Mężczyzna wręczający kobiecie czerwone pudełko prezentowe z kokardą
 

Pozytywne pierwsze wrażenie – co może zrobić pracodawca, zatrudniający nowych pracowników?

Choć powoli przestaje się mówić o tzw. rynku pracownika, to jednak nadal często pracodawcy chcą wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na nowo zatrudnionych osobach. Starają się nie tylko uprzyjemnić, ale przede wszystkim ułatwić im asymilację z zespołem. Nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik, czyli taki, który czuje wsparcie od przełożonego, jest wydajniejszy, co przyczynia się do lepszych wyników osiąganych w powierzonych mu obowiązkach. W ten sposób kółko się zamyka. Zastanawiasz się jak, jako pracodawca możesz pokazać nowemu pracownikowi, że cieszysz się, iż masz go w swoim zespole? W tym celu opracowany został proces onboardingu, a jednym z jego kluczowych elementów jest podarowanie nowemu pracownikowi Welcome Packu, czyli zestawu powitalnego. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury. Dowiesz się z niej również jakie opakowania sprawdzą się przy przygotowywaniu owych zestawów.
 

Welcome pack – co to takiego?

Welcome pack to zestaw powitalny dla nowego pracownika. Najczęściej zawiera on kilka przedmiotów, które łączą się z branżą, w której działa firma oraz ze stanowiskiem pracy nowego członka zespołu. Czy musi być to coś wymyślnego? Absolutnie nie i co ważne, najczęściej są to drobne upominki, które mają po prostu ułatwić wejście pracownikowi w trybiki maszyny, jaką jest dana firma. Do często umieszczanych w zestawach gadżetów należą bluzy firmowe i notatniki, kubki, długopisy oraz torby firmowe. Czasami można w nich znaleźć również słodycze i książki. Tak naprawdę, nie ma w tym zakresie wielu ograniczeń. Najczęściej elementem decydującym co znajdzie się w pakiecie powitalnym, decyduje budżet firmy.

Mężczyzna siedzący przy biurku na którym znajdują się książki, laptop i pudełko prezentowe
 

Wręczanie prezentów powitalnych nowym pracownikom

Wspominaliśmy we wcześniejszej części artykułu o procesie, jakim jest onboarding. A czym w takim razie jest pre-onboarding? W zasadzie można uznać, że jest to czas, w którym kandydat, nie jest już tylko kandydatem, ale jednocześnie nie jest jeszcze pracownikiem firmy. Prościej rzecz ujmując, jest to czas między końcem rekrutacji a pierwszym dniem pracy. Właśnie na tym etapie najczęściej wręczane są pakiety powitalne dla pracowników.

Niedawna pandemia mocno zmieniła funkcjonowanie rynku pracy. Czynności, które mogą wykonywane być bez obecności w biurze, pracownicy wykonują w zaciszu własnego domu. Oczywiście nie wszyscy pracodawcy decydują się nadal na tę formę zatrudnienia. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że w takiej sytuacji welcome pack nie będzie mógł zostać umieszczony np. w torbie papierowej i wręczony osobiście. W tym przypadku konieczne jest wysłanie paczki do pracownika. A to z kolei wiąże się z koniecznością odpowiedniego zapakowania upominku. Jakie artykuły warto w tym celu wykorzystać? Jakie kartony, wypełniacze do paczek i taśmy pakowe wybrać?
 

Welcome pack dla pracownika – jak go prawidłowo zapakować?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wśród gadżetów w pakiecie powitalnym mogą znaleźć sie notesy, plannery, butelki na wodę, firmowa odzież, akcesoria komputerowe i różnego rodzaju artykuły biurowe. Warto zadbać o to, aby produkty te były przydatne w pracy, jaką będzie wykonywał pracownik, lub aby mu ją umilały, jak np. kubek na kawę albo herbatę. Jednak pojawia się pytanie, w czym wręczyć owe upominki.

Kobieta siedząca przy biurku i trzymająca w dłoniach upominek zapakowany w karton i papier kraft
 

Pakiety powitalne dla pracowników – wręczanie w siedzibie firmy

W przypadku wręczania pakietów powitalnych osobiście najczęściej nie ma problemu z wyborem opakowania. Bardzo często gadżety umieszczane są w torbach prezentowych. Jest to stosunkowo tani rodzaj opakowania, który bardzo dobrze się sprawdza. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku, są też torby papierowe. Ich wybór będzie również podpowiedzią dla pracownika, jaki stosunek masz do ochrony środowiska. Torby papierowe i prezentowe dostępne w sklepie Neopak wyróżniają się bardzo dobrą jakością i wytrzymałością. Dzięki usłudze personalizacji możesz zamówić torby papierowe z logo firmy, powitalną sentencją lub motywacyjnym motto. Wybór zależy od Ciebie.

Czy upominki powitalne wręczane osobiście mogą być zapakowane w coś innego niż torba prezentowa? Oczywiście, że tak. Ciekawym rozwiązaniem będą pudełka z oknem. Wyłożone wioliną będą ciekawie umieszczone wewnątrz produkty. Pudełko można przewiązać wstążką lub sznurkiem jutowym, dodając zawieszkę z życzeniami miłej pracy. Jeśli chcesz, aby upominki były bardziej skrywane, możesz wybrać kartony fasonowe. Wyłożone bibułą dekoracyjną lub sizzlepakiem będą skrywały zawartość do ostatniej chwili. Jak widzisz rozwiązań jest mnóstwo – podobnie, jak pomysłów na gadżety, które mogą znaleźć sie w pakiecie powitalnym.

Okrągłe pudełko białe przewiązane wstążką
 

Welcome pack na wynos – jak zabezpieczyć paczkę na czas wysyłki?

W przypadku pracy zdalnej najczęściej pakiet powitalny musi zostać wysłany do pracownika. Dlatego w takim przypadku należy szczególną uwagę zwrócić na zabezpieczenie przesyłki. Często narażone są one nie tylko na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak deszcz, grad czy śnieg, ale również na wstrząsy i upadki. Jak więc zabezpieczyć paczkę z pakietem powitalnym? Podstawą w każdym przypadku będzie wysokiej jakości karton. Jego dno i boki można wyłożyć przy pomocy bibuły dekoracyjnej. Reszta w dużym stopniu, będzie zależała od tego, jakie produkty znajdą się w prezencie. W przypadku delikatnych i kruchych przedmiotów, takich jak np. butelki na wodę należy użyć odpowiedniego zabezpieczenia. Sprawdzi się papier nacinany, który wygląda oryginalnie, przypominając strukturą plaster miodu. Materiał ten ma właściwości podobne do folii bąbelkowej. Jako wypełniacz do paczek, można wykorzystać sizzlepak lub wiolinę drzewną. Są to akcesoria, które oprócz zabezpieczenia przedmiotów przed wstrząsami i uszkodzeniami sprawią, że wnętrze przesyłki będzie oryginalne i designerskie. Wykorzystanie wypełniaczy do paczek jest zalecane nie tylko w przypadku wysyłki produktów delikatnych. Zadaniem tego typu materiałów jest wypełnienie pustych przestrzeni w paczce. Dlatego warto używać ich również, wysyłając książki, słodycze i notatniki.
 

Podsumowanie – welcome pack, jako doskonały sposób na ułatwienie wejścia nowemu pracownikowi w życie firmy

Okres rekrutacji jest trudny zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Jednak warto mieć na uwadze, że to ten drugi będzie musiał odnaleźć się w nowej sytuacji. Warto ułatwiać i uprzyjemniać w miarę możliwości ten stresujący czas. Jednym ze sposobów na to, jest wręczanie nowo zatrudnionym pracownikom pakietów powitalnych. Pokaże to Twoje podejście do ludzi i pomoże w przełamaniu pierwszych lodów. Decydując się na ten gest, warto jednak mieć świadomość, że należy odpowiednio przygotować się wręczania prezentów. Między innymi poprzez wybranie wysokiej jakości materiałów i akcesoriów do pakowania. Chociażby takich jak kartony, wypełniacze do paczek, torby papierowe i torby materiałowe. A także taśmy pakowe, naklejki okrągłe i bibuła dekoracyjna. Jeśli chcesz złożyć zamówienie na personalizowane materiały, zapraszamy do kontaktu z działem handlowym.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *