Urządzenia i akcesoria przydatne na magazynie

Praca w sklepie internetowym lub na magazynie zwykle wiąże się z koniecznością zastosowania wielu artykułów, jak folia bąbelkowa, folia stretch, czy tektura. Korzystanie z nich jest proste, jednak można je znacznie usprawnić. Wybierając narzędzia dostępne w naszym sklepie internetowym mogą Państwo przyspieszyć pracę, ale także zyskać wiele więcej.

Praca na magazynie
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym zaprezentujemy znane i nieznane urządzenia i narzędzia przydatne na magazynie. Są wśród nich zarówno przedmioty kosztujące zaledwie kilka złotych, jak i zaawansowane maszyny, które wyniosą pracę na magazynie na zupełnie nowy poziom. Poza prezentacją najbardziej wartościowych urządzeń pomagających w pakowaniu i zabezpieczaniu, przedstawimy także ich największe zalety, a także spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: ile można zaoszczędzić wykorzystując wsparcie narzędzi przydatnych na magazynie.
 

Dlaczego warto stosować narzędzia na magazynie?

W trakcie pracy na magazynie często pojawia się konieczność korzystania z artykułów do pakowania i zabezpieczania. Zwykle należą do nich między innymi:

  • kartony;
  • taśmy pakowe;
  • folia typu stretch;
  • folia bąbelkowa;
  • taśmy polipropylenowe;
  • papier pakowy.

Korzystanie z każdego z tych produktów jest bardzo proste i nie wymaga zastosowania dodatkowych narzędzi. Nie wymaga, choć może się to okazać bardzo dobrym rozwiązaniem! Dodatkowe usprawnienie pracy z powyższymi produktami polega nie tylko na zaoszczędzeniu czasu. Praca staje się dzięki nim bezpieczniejsza, a do tego o wiele bardziej dokładna. Wykorzystując zaawansowane, profesjonalne urządzenia można przekierować pracę wielu osób na inne działania, które nie tylko przyniosą firmie dodatkowe zyski. Pozwolą także często pracownikom na nieco bardziej kreatywną pracę, możliwość rozwijania się i wykonywania ciekawszych czynności.

Praca na magazynie z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń i narzędzi staje się także sporo lżejsza, co także ma wymierne korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy.
 

Taśma pakowa – jej zastosowanie i przydatne narzędzia

Jednym z produktów, który jest najczęściej wykorzystywany podczas pracy na magazynie, jest taśma pakowa. To bardzo prosty przedmiot, zarówno w budowie, jak i zastosowaniu. Na bazie, którą zwykle stanowi folia lub papier nałożona jest warstwa kleju. Wystarczy odciąć odpowiedni fragment taśmy pakowej, by z łatwością zamknąć karton, przymocować do siebie przedmioty lub ustabilizować coś. 

Taśmy pakowe przydają się na magazynie w wielu sytuacjach, między innymi:

  • podczas przygotowywania przesyłek;
  • do zabezpieczania przedmiotów i powierzchni;
  • do mocowania folii ochronnej, folii stretch, folii bąbelkowej;
  • do mocowania kabli, instalacji, itp.
  • i wiele innych.

Korzystając z taśmy pakowej można oczywiście wykorzystywać nożyczki lub nożyk do odcinania jej fragmentów. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Trzymany w kieszeni nóż lub ostro zakończone nożyczki mogą okazać się niebezpieczne podczas wykonywania pracy. Dodatkowo te narzędzia mogą okazać się niewystarczająco precyzyjne do prostego odcięcia taśmy. Główną wadą jest także konieczność zajęcia obu rąk podczas aplikacji taśmy pakowej w ten sposób. Warto więc poświęcić chwilę na wybranie narzędzi, które w zdecydowanie dużym stopniu usprawnią pracę z taśmą pakową.

Podczas pracy na magazynie możemy spotkać się z wieloma rodzajami taśmy pakowej. Do najbardziej popularnych należą:

  • taśma do zaklejania kartonów;
  • ekologiczna taśma pakowa papierowa;
  • taśma ostrzegawcza;
  • taśmy ozdobne;
  • taśma remontowa duct tape;
  • taśma dwustronna.

 

Zaklejarki, dyspensery do taśmy pakowej

Jak nazywa się proste urządzenie, które pozwoli przyspieszyć i usprawnić pracę z taśmą pakową? To zaklejarka lub inaczej dyspenser do taśmy. Pozwalają na zaklejanie różnego rodzaju opakowań, a także przyklejanie taśmy samoprzylepnej do dowolnych powierzchni. Jaka jest zasada działania dyspensera do taśmy pakowej? To proste – posiada zarówno miejsce na umieszczenie taśmy, jak i ostrze umożliwiające odcięcie odpowiedniego kawałka produktu. Ucinarka do taśmy pakowej jest narzędziem obsługiwanym tylko jedną ręką. To bardzo cenna zaleta – pozwala na wykonywanie wielu zadań jednej osobie, która może jednocześnie przytrzymać coś i to skleić taśmą.
Dyspenser do taśmy pakowej
istnieje wiele rodzajów dyspenserów do taśmy samoprzylepnej. Najprostsze z nich kosztują zaledwie kilka złotych i przypominają nieco przedmioty używane w szkołach przez dzieci. Nadają się raczej do mało wymagającej pracy biurowej i pracy z przezroczystą taśmą biurową – do sklejania dokumentów, kopert, itp. Podajnik do taśmy  jest bardzo prostym narzędziem.

Dużo bardziej zaawansowane są dyspensery w formie pistoletowej. Posiadają wygodny przycisk, który pozwala na uruchomienie noża i odcięcie taśmy. Takie narzędzie kosztuje zwykle około kilkudziesięciu złotych i w bardzo dużym stopniu przyspiesza pracę przy użyciu taśmy pakowej. Korzystając z dyspensera pistoletowego nie tylko zaoszczędzimy jednak sporo czasu, ale także użyjemy taśmy pakowej w bardzo estetyczny, równy sposób. To także bardzo ważne, ponieważ sprawi że klienci otrzymają nieźle wyglądające paczki. Dobrze świadczą o firmie, która je wysyła.
 

O czym pamiętać podczas zakupu ucinarki do taśmy pakowej?

Warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów taśmy pakowej. Mogą się różnić zarówno średnicą rolki, jak i szerokością. Trzeba wiedzieć, że wiele dyspenserów do taśmy pakowej wymaga zastosowania odpowiedniego produktu o określonych rozmiarach. Jeżeli mają Państwo problem z dobraniem takiego zestawu, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Neopak. Chętnie udzielą wszelkich wskazówek i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jeżeli w naszym miejscu pracy (na przykład w sklepie wysyłkowym e-commerce, na magazynie, itp.) mamy potrzebę częstego używania taśmy pakowej, warto zastanowić się nad wyborem cichego dyspensera do taśmy. Pozwala na znaczne zmniejszenie poziomu hałasu.

Profesjonalne zastosowanie często oznacza konieczność wybrania najbardziej zaawansowanego produktu. W tym przypadku jest nim elektroniczny dyspenser do taśmy. Jest najbardziej precyzyjny i najprostszy w użyciu.
 

Zalety dyspenserów do taśmy pakowej

Korzystając z dyspensera do taśmy pakowej możemy wiele zyskać. Do największych zalet tych przemyślanych urządzeń należą:

  • usprawnienie pracy z taśmą pakową;
  • wzrost poziomu bezpieczeństwa;
  • możliwość równego i estetycznego przyklejania taśmy;
  • proste oklejanie nawet bardzo dużych obiektów – paczek, palet owiniętych folią, itp.
  • pozwala łatwo odnaleźć taśmę pakową, gdyż jest większy niż sama taśma.

Magazyn

Folia stretch – przydatna w każdym magazynie

W jaki sposób folia stretch przydaje się na magazynie? Z reguły służy do zabezpieczania przedmiotów i całych paczek, a nawet palet z towarem. Występuje w wielu rozmiarach, a każdy z nich znajdzie swoje zastosowanie. Folia stretch posiada wiele zalet – chroni przed uszkodzeniem, zarysowaniem, wilgocią, a także pozwala utrzymać w ryzach wiele przedmiotów złączonych w jeden pakunek. Czasami jednak podczas pracy z folią stretch może pojawić się pewien problem.
Folia stretch
Jej równe i precyzyjne cięcie z wykorzystaniem nożyczek lub nawet ostrego nożyka tapicerskiego są bardzo trudne. Folia stretch posiada jedną warstwę klejącą, co z jednej strony ułatwia pakowanie, z drugiej jednak – uprzykrza życie pracowników magazynu przy próbie odcięcia kawałka taśmy. Tutaj ukazuje się pełnia zalet ucinarek do folii stretch, a także odwijaczy do folii.
 

Dyspensery do folii stretch

Dyspenser (inaczej odwijacz) do folii stretch pozwala na usprawnienie pracy z folią w rolce. Do najpopularniejszych należą odwijacze do folii typu minirap (najmniejsza szerokość folii stretch). Ręczny odwijacz pozwala szybko zaaplikować folię stretch na produkcie lub przedmiocie, który chcemy owinąć. Rolki z folią stretch o większej szerokości także mogą być wykorzystywane w zestawie z odwijaczem. To świetny sposób na przyspieszenie pracy z folią stretch, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Zaletą odwijaczy do folii jest także zakończenie probemów z odnalezieniem rolki folii. Po zakupie tego urządzenia folia już zawsze będzie umieszczona w jego podajniku, co pomoże pracę, szczególnie gdy korzysta z niej wiele osób na magazynie.
 

Ucinarki do folii stretch

Odwijacze do folii stretch pomagają w aplikowaniu produktu, nie rozwiązują jednak problemu jego ucinania. W tym celu najlepiej wykorzystać specjalne ucinarki do folii stretch. Najprostsze z nich występują w formie nożyków, które są bardzo bezpieczne zarówno dla operatora, jak i owiniętej folią stretch paczki. Nożyk posiada zakończenie w kształcie haczyka i to w jego wnętrzu znajduje się bardzo skuteczne ostrze. Dzięki temu nie ma możliwości rozcięcia ani skóry operatora nożyka, ani produktu zabezpieczonego folią. Taki nożyk kosztuje kilka do kilkunastu złotych j jest bardzo poręcznym, kompaktowym przedmiotem.

Osoby, które często pakują różne przedmioty w folię stretch na stole lub biurku powinny zainteresować się stołowymi ucinarkami do folii stretch. Narzędzie posiada zarówno miejsce na umieszczenie rolki z folią stretch, jak i ostrze pozwalające na łatwe odcięcie jej fragmentu. Jest więc jednocześnie odwijarką i ucinarką. Występuje w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu mogą ją Państwo dopasować do szerokości najczęściej wykorzystywanej folii stretch.
 

Zalety stosowania narzędzi pomagających w pracy z folią stretch

Folia stretch jest bardzo przydatnym artykułem, który jest wykorzystywany w wielu magazynach, a także innych firmach, sklepach internetowych, czy nawet gospodarstwach domowych. Pozwala na niedrogie zabezpieczanie przedmiotów, przesyłek, czy nawet całych europalet z towarem. Praca z wykorzystaniem folii stretch jest jednak często nieco problematyczna, gdy wykorzystujemy nieprzystosowane do niej narzędzia – nożyczki, nóż, itp. Z tego względu warto wybrać profesjonalne urządzenia.

Do największych zalet ucinarek i odwijaczy do folii stretch należą:

  • znaczne usprawnienie pracy;
  • wzrost poziomu bezpieczeństwa dla pracowników;
  • folia już zawsze będzie w jednym miejscu;
  • nożyki do folii w kształcie haka nie niszczą produktu, ani kartonu;
  • niski koszt zakupu od kilku do nieco ponad stu złotych.

 

Łatwy transport na magazynie i w wielu innych sytuacjach – wózki i taczki

Praca na magazynie często jest ciężka. Wpływ na to ma wiele czynników, do których należy konieczność przenoszenia wielu pakunków i towarów. Niektóre z nich mogą okazać się dość ciężkie. Ich ręczny transport jest mało efektywny, a dla pracownika może skutkować problemami zdrowotnymi. Najlepiej więc wyposażyć się w odpowiednią ilość wózków i taczek do przewożenia pakunków na magazynie.

Wózek typu taczka z łopatą

Te przydatne urządzenia zwykle wykonane są ze stali lub aluminium. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i przygotowane do pracy w ciężkich warunkach. W zależności od modelu wózka jego ładowność może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów. To bardzo dużo – pracownik musiałby wielokrotnie przenosić poszczególne przedmioty, by przetransportować rzeczy, które przy pomocy wózka przewiezie za jednym razem. Wózki zwykle mają dwa lub cztery koła. Główna różnica polega na ich wielkości. Mniejsze wózeczki (np. wózek z łopatą, taczka do transportu beczek) są poręczne i zwrotne. Większe (wózek platformowy) wymagają więcej miejsca, mają jednak ogromną ładowność.
 

Składane wózki z łopatą

Składane wózki z łopatą nazywane są czasem taczkami. Znajdują zastosowanie na magazynach, w sklepach, ale także między innymi w firmach kurierskich. Pozwalają na prosty i bezpieczny transport ładunków o różnej wadze. Najlżejsze, składane wózki na dwóch kółkach mają udźwig kilkudziesięciu do stu kilogramów. Bardziej solidne, wykonane często ze stali modele, mogą przewieźć nawet 200-300 kilogramów ładunku. Wózki na dwóch kółkach, szczególnie te z dużymi, pompowanymi kołami, pozwalają na łatwe transportowanie ciężkich przedmiotów nawet nie nierównej powierzchni, czy po schodach.

Dzięki temu, że wiele odmian wózków posiada składaną łopatę, czyli część na której spoczywa ładunek, są płaskie i proste do przechowywania. Bez problemu można je więc pozostawić na magazynie, sklepowym zapleczu, czy nawet na pace samochodu dostawczego. Przydają się w wielu sytuacjach i znacznie odciążają pracowników.
 

Wózki platformowe

Wózek platformowy to sprzęt przeznaczony do najcięższych zadań. Istnieje wiele odmian takich czterokołowych wózków. Niektóre z nich posiadają dodatkowe uchwyty i burty pomagające w transporcie. Inne są zupełnie płaskie (np. wózek meblowy) i pozwalają znacznie ułatwić transport ciężkich rzeczy.

Wózki platformowe nierzadko mają ładowność kilkuset kilogramów. Dzięki skrętnym kółeczkom manewrowanie w alejkach magazynu lub sklepu nie jest trudne, a wózek można przesuwać w kilku płaszczyznach – także na boki. Składany uchwyt poręczowy pozwala znacznie zmniejszyć wymiary wózka, dzięki czemu jest łatwy w przechowywaniu.
 

Jakie są zalety wykorzystywania wózków i taczek na magazynie?

Większość magazynów, a także sklepy stosują wózki do transportu towarów. W zależności od potrzeb można wybrać mały i zwinny wózek dwukołowy lub czterokołową platformę o wielkiej ładowności. Korzyści ze stosowania tego sprzętu są odczuwalne zarówno dla pracowników, jak i samej firmy.

Do największych zalet stosowania wózków na magazynie należą:

  • usprawnienie pracy;
  • możliwość jednoczesnego transportu wielu towarów;
  • jeden pracownik może przewozić nawet bardzo ciężkie rzeczy;
  • wzrost bezpieczeństwa pracowników;
  • szybki transport nawet na większe odległości.

 

Odwijacze do taśm polipropylenowych

Taśmy polipropylenowe, ale także inne (taśmy PP, taśmy PVC, taśmy PU) pozwalają na wiązanie worków i zabezpieczania towarów. Do ich aplikacji warto użyć specjalnych odwijaczy. Po umieszczeniu w odpowiednim miejscu rolki z taśmą, praca staje się bardzo prosta – nawet, gdy potrzebujemy zabezpieczyć towar o dużych gabarytach.

Niektóre odwijacze są bardzo proste, inne posiadają formę wózka na kółkach i pozwalają na szybki transport sporego zapasu taśmy. Wygodny odwijacz jest dobrym sposobem na przyspieszenie i usprawnienie pracy z taśmą spinającą.
 

Ile można zaoszczędzić korzystając z narzędzi na magazynie?

Czas na krótkie podsumowanie powyższego artykułu. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że korzystanie z wyspecjalizowanych narzędzi na magazynie może przynieść wiele korzyści. Dla wielu właścicieli firm i osób zarządzających magazynem największym plusem będzie przyspieszenie pracy i oszczędność materiału. Nie można jednak pominąć także kwestii wzrostu poziomu bezpieczeństwa  pracy na magazynie, a także poprawy estetyki przygotowywanych paczek.

Pakowanie jest proste

Ile można zaoszczędzić korzystając z przedmiotów ułatwiających pracę na magazynie? Ich koszt zakupu zwykle jest niewielki i przeliczając go na zaoszczędzony czas – zwróci się już po kilku dniach pracy. Przyspieszając proces pakowania, zabezpieczania, czy zaklejania towarów na magazynie poprawiamy w dużym stopniu efektywność pracy. Pracownicy będą w stanie przygotować więcej pakunków lub czas ich pracy wykorzystają Państwo w inny sposób. Bez wątpienia podczas pracy na magazynie warto więc stosować te przydatne urządzenia. Wszystkie wymienione w artykule produkty znajdą Państwo w Neopaku.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Magazyn

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *