Najlepsze sposoby na zapakowanie karmy dla zwierząt

Coraz więcej osób decyduje się na zakup różnych produktów przez Internet. Branża e-commerce rośnie w siłę, szczególnie od czasu światowej pandemii koronawirusa. Zakupy w sieci są wygodne, szybkie, często również tanie. Dla sprzedawców poza możliwością sprzedaży swoich towarów także drogą online oznacza to konieczność odpowiedniego zapakowania każdego zamówienia. Trzeba przy tym dobrze wyważyć odpowiednie zabezpieczenie produktu, niską cenę materiałów pakowych i prostotę pakowania. Dziś zajmiemy się tym, jak zapakować karmę dla zwierząt do wysyłki. Na co zwrócić uwagę podczas pakowania karmy i jakie opakowania będa w tym celu najlepszym wyborem?
 

Karma dla zwierząt – na co zwrócić uwagę podczas pakowania

Przygotowując opakowanie wysyłkowe dla różnych produktów, warto dobrze poznać ich charakterystykę. Dzięki temu dowiemy się, na jakie czynniki produkt będzie narażony podczas wysyłki. W przypadku karmy dla zwierząt musimy podzielić te towary na kilka rodzajów produktów:

  • sucha karma w opakowaniu (np. worku)
  • sucha karma na wagę
  • karma w puszce
  • inne rodzaje karmy

Jak pakować karmę dla zwierząt
Jeżeli produkt ma swoje fabryczne opakowanie, zwykle wystarczy umieścić go w kartonowym pudełku. Pozwoli to na proste przewiezienie wielu artykułów jednocześnie.W przypadku towaru pakowanego na sztuki lub na wagę, musimy jednak zadbać o odpowiednie opakowanie. Ochroni zawartość przesyłki przed czynnikami, które mogą pojawić się podczas wysyłki. W przypadku karmy dla zwierząt szczególnie niekorzystne mogą być:

  • wysoka temperatura
  • dostęp wilgoci, wody, środków chemicznych
  • uszkodzenie mechaniczne opakowania

 

Rodzaje opakowań wysyłkowych odpowiednich dla karmy dla zwierząt

Większe opakowania z karmą dla zwierząt przeważnie są wysyłane z użyciem kartony wysyłkowego. Jeśli opakowanie jest jednak dość solidne, można alternatywnie użyć również folii stretch lub folii bąbelkowej. W ten sposób często pakowane i wysyłane są duże paczki z suchą karmą dla zwierząt. Nieco inaczej należy jednak podejść do kwestii pakowania karmy, gdy sprzedawana jest na wagę. Wtedy musimy znaleźć odpowiednie opakowanie, które będzie stanowiło szczelne zabezpieczenie dla produktu. Mniejsze opakowania karmy dla zwierząt mogą być wysyłane również w kopertach bąbelkowych.

Często spotykane rodzaje opakowań na karmę dla zwierząt to:

  • kartonowe pudełka
  • papier pakowy
  • folia bąbelkowa
  • folia stretch
  • koperty bąbelkowe
  • torebki strunowe
  • foliopaki kurierskie

Jak zapakować karmę dla zwierząt

 

Jak zapakować mniejszą ilość karmy dla zwierząt?

Naszym zdaniem sprzedawcy suchej karmy dla zwierząt na wagę powinni w szczególności zwrócić swoją uwagę na woreczki strunowe. Pozwalają na szczelne zapakowanie niemal dowolnej ilości produktu. Torebki strunowe występują bowiem w wielu rozmiarach i formatach. Są odpowiednio wytrzymałe, a strunowe zamknięcie pozwala na proste, wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowania.

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć ten produkt, można skorzystać z torebki z podwójnym zamknięciem strunowym. Taki sposób zamykania opakowania jest jeszcze bardziej solidna i pozwala uzyskać maksymalną szczelność. Jeżeli natomiast chcą Państwo wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, można postawić na torebki strunowe z uchwytem przy zamknięciu. Ułatwia  otwieranie i zamykanie opakowania. Wielu klientów właśnie w ten sposób przechowuje zapas suchej karmy dla zwierząt w domu.

Karma dla zwierząt pakowana do torebek strunowych może być następnie umieszczona w pudełku kartonowym lub kopercie bąbelkowej. Wtedy nadaje się do wysyłki.
 

Jak uchronić karmę dla zwierząt przed dostępem wilgoci podczas przechowywania i wysyłki?

Najlepszym sposobem na umożliwienie dostępu wilgoci do wnętrza opakowania, jest wykorzystanie folii Folia stretch jest niedrogim materiałem do pakowania, który zapewni maksymalną szczelność. Wybierając zamiast niej folię bąbelkową można natomiast dodatkowo zabezpieczyć karmę dla zwierząt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oba rodzaje mocnej folii charakteryzują się wytrzymałością oraz elastycznością. Dzięki temu nawet pakowanie karmy w opakowaniu o nieregularnym kształcie nie stanowi problemu.

Dużym plusem folii stretch i folii bąbelkowej jest dość niska cena zakupu i prostota aplikacji. Dzięki temu wielu sprzedawców w branży e-commerce stawia na właśnie ten sposób zabezpieczania pakowanych towarów.
 

Ekologiczne opakowania wysyłkowe na karmę dla zwierząt

Coraz więcej osób stawia dziś na działania przyjazne dla środowiska. Także podczas pakowania karmy dla zwierząt na czas przechowywania, transportu i wysyłki można postępować ekologicznie. W tym celu warto wybrać przyjazne dla środowiska materiały do pakowania. Należą do nich opakowania z:

  • papieru
  • kartonu
  • tektury

Również opakowania wielokrotnego użytku pozwalają znacznie ograniczyć negatywny wpływ sprzedaży wysyłkowej na środowisko. Na szczęście kartonowe pudełka, papierowe koperty, czy papier pakowy są produktami dość tanimi. Można więc połączyć ekonomię z ekologią.

Pamiętajmy jednak przy tym, że opakowania z kartonu lub papieru nie zapewniają zbyt dobrej ochrony przed dostępem wilgoci. Jeśli niezbędne jest zapewnienie szczelności, czasem trzeba więc użyć materiałów z tworzyw sztucznych.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Duże kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *