Jak zapakować szkło do wysyłki?

Wysyłka szklanych przedmiotów to spore wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania.  Szklanki, kieliszki czy dekoracje wykonane ze szkła są wyjątkowo kruche i tym samym podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Podczas transportu są dodatkowo narażone na zniszczenie, dlatego przesyłkę należy odpowiednio zabezpieczyć. Od czego zacząć? Jak zapakować szkło do wysyłki, aby w idealnym stanie dotarło do odbiorcy? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy kompleksowy poradnik. 

Jak pakować szkło czyli niezbędne opakowania i akcesoria

Zanim przystąpisz do działania, musisz przygotować  opakowania, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia przesyłki. 
  • dobrej jakości pudełko kartonowe o dopasowanym formacie,
  • folia bąbelkowa lub papier pakowy,
  • wypełniacze do paczek,
  • taśma do pakowania,
  • naklejki i etykiety ostrzegawcze,
  • dodatkowe akcesoria, np. kratownica do wysyłki kieliszków lub wysokich szklanek.

Nie ulega wątpliwości, że szklane przedmioty mocno różnią się od siebie wielkością, wagą, kształtem, a przy tym podatnością na uszkodzenia. Od tych parametrów zależy więc często szczegółowy schemat pakowania oraz potrzebne zabezpieczenia. Jako eksperci w dziedzinie opakowań przygotowaliśmy szczegółową listę akcesoriów, dzięki którym każda paczka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. 

Ręka - pakowanie szklanej miski - folia bąbelkowa
Zdjęcie cottonbro z Pexels

 

Pudełka kartonowe

Decydując się na wysyłkę przedmiotów szklanych, należy zadbać o dobrej jakości karton. W NEOPAK posiadamy szeroki asortyment kartonów, spośród których każdy wybierze idealny model dopasowany do swoich potrzeb. 
  • pudełka wykrojnikowe,
  • pudełka klapowe,
  • kartony automatyczne i wiele innych.
Kryterium wyboru pudełka z kartonu jest jego wytrzymałość. Do wysyłki szkła, które bywa bardzo ciężkie, a jednocześnie kruche, polecamy kartony 5-warstwowe. W takim pudełku można przesłać nawet całą zastawę stołową, albo szklane dekoracje do domu bez obaw o ich zniszczenie. Do pakowania sprawdzą się także kartony przeprowadzkowe, które są przystosowane do transportu przedmiotów o dużej wadze. Kolejna ważna kwestia to rozmiar kartonu, który należy dopasować do ilości pakowanego szkła. 

Folia bąbelkowa

Folia pęcherzykowa to uniwersalne opakowanie o wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu na właściwości amortyzujące doskonale nadaje się do pakowania szkła i wszelkich przedmiotów podatnych na uszkodzenia podczas transportu. Przy pomocy folii można zabezpieczać pojedyncze przedmioty lub zastosować jako wypełniacz do pudełka. Do wyboru jest klasyczna folia pęcherzykowa oraz folia z dużym bąblem. W wersji ekologicznej polecamy papier nacinany wykonany z materiałów pochodzenia roślinnego i w 100% biodegradowalny.

Sprawdź opakowania najmniej uciążliwe dla środowiska. 

Talerz zapakowany w papier nacinany
 

Wypełniacze wolnych przestrzeni

Folia bąbelkowa wspomniana we wcześniejszym punkcie to tylko jeden z wielu dostępnych produktów, które określane są wspólnym mianem – wypełniacze do paczek. Niezwykle szeroka gama produktów obejmuje także między innymi foliowe woreczki typu airbag. Osobom szukającym ekologicznych alternatyw polecamy wypełniacze typu skropak. Są to produkty biodegradowalne, które doskonale dopasowują się do kształtu wysyłanych przedmiotów. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w pudełku nie będzie żadnych wolnych przestrzeni, które mogą powodować ruchy przedmiotów wewnątrz pudełka. W ofercie NEOPAK znajdziesz także wypełniacze:
  • SizzlePak
  • flopak,
  • flupis,
  • papier w boksach.
Sprawdź koniecznie, jak dobrać wypełniacz do przesyłki.

Pudełko kartonowe z wypełniaczem skropak

Jak zapakować szkło do wysyłki?

Pakowanie szkłą należy rozpocząć od przygotowania wysokiej jakości pudełka z kartonu. 

PAMIĘTAJ! Pudełko na szkło musi być odpowiednio sztywne i wytrzymałe, najlepiej zrobione z wielowarstwowego kartonu. Do takich zastosowań w NEOPAK polecamy m.in. kartony i pudła Fala B – 400 g/m2. 

Zgięcia pudełka można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą taśmy do pakowania. Dla zachowania jeszcze większego bezpieczeństwa warto nakleić taśmę samoprzylepną na dnie od wewnętrznej strony pudełka. Zalecamy minimum dwie warstwy taśmy. Zyskujesz wówczas pewność, że karton nie rozpadnie się pod naporem ciężkiej zawartości nawet jeśli będzie narażony na działanie wilgoci. 

Kolejny etap to wyłożenie dna pudełka materiałem zabezpieczającym, takim jak folia bąbelkowa lub papier nacinany. Dodatkowa amortyzacja jest szczególnie ważna w sytuacji, kiedy paczka jest transportowana na duże odległości. 
Papier nacinany ekologiczny
Przed włożeniem szklanych przedmiotów do pudełka należy zabezpieczyć osobno każdy element przesyłki. Do tego celu najlepiej wykorzystać folię bąbelkową, papier pakowy, papier nacinany, a nawet stare gazety. Dopiero teraz można włożyć wszystko do pudełka, pamiętając, aby ciężkie przedmioty umieścić na dole, a te lżejsze u góry. 

Do pudełka warto również włożyć specjalne wypełniacze do paczek. Idealnie uzupełniają wolne przestrzenie pomiędzy przedmiotami, a jednocześnie zapewniają dodatkową amortyzację. 

Szklana filiżanka ze spodkiem
Zdjęcie Pranjall Kumar z Pexels

 

Jak wysłać szkło InPostem?

Wysyłka szkła za pośrednictwem paczkomatu wymaga zachowania takich samych środków ostrożności, jak w przypadku transportu firmą kurierską. Poszczególne przedmioty należy zabezpieczyć, umieścić w wytrzymałym kartonie i oznaczyć paczkę zgodnie z jej zawartością. 

Jak oznakować przesyłkę ze szkłem? 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo przesyłki ze szkłem, warto odpowiednio oznakować pudełko. To bardzo ważny element pakowania, choć niestety często pomijany. Dlaczego naklejki i etykiety ostrzegawcze są tak ważne? Otóż, na każdym etapie transportu pełnią one rolę informacyjną. Przewoźnik świadomy tego, co znajduje się w paczce, traktuje ją z większą uwagą, a tym samym rośnie prawdopodobieństwo, że przesyłka dotrze do adresata nienaruszona. Do wyboru są naklejki w języku polskim i angielskim przystosowane do wysyłki zagranicznej. 
Naklejka ostrzegawcza UWAGA SZKŁO

Krok po kroku – pakowanie szkła dla niewtajemniczonych

Zastanawiasz się jak pakować szkło do wysyłki? To proste! Wystarczy postępować według naszych wskazówek. Odpowiednie opakowanie dla szklanych przedmiotów jest bowiem ważne z kilku względów, w tym: 
  • chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • zabezpiecza przed zabrudzeniami,
  • zapewnia skuteczną amortyzację nawet podczas upadku z wysokości.
Decydując się na wysyłkę szkła sięgnij zatem po wysokiej jakości opakowania, które sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach. Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego NEOPAK. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz szybką wysyłkę. 

Zdjęcie Blue Bird z Pexels

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *