Jak zapakować pieniądze na prezent?

Czy pieniądze mogą być prezentem? Zapewne wielu z nas pamięta czasy dzieciństwa, kiedy to przy wielu okazjach otrzymywaliśmy gotówkę. W zależności od tego czy to były nasze urodziny czy też rodzinne bądź świąteczne uroczystości babcia, dziadek, wujek lub ciocia zatrzymywali nas i wręczali banknot pięćdziesięcio-, stu-, a przy dużej dozie szczęścia nawet dwustuzłotowy. Współcześnie również niekiedy można spotkać się z tym, że ktoś komuś wręcza gotówkę jako upominek, ale następuje to już dość rzadko. Ponadto, takie wręczanie pieniędzy z ręki do ręki kompletnie nijak się ma do wysyłania pieniędzy pocztą. A to już zupełnie inna para kaloszy.
Jak-zapakowa-pienidze-na-prezent

Czy pieniądze można wysłać pocztą?

Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. Poczta czy firma kurierska nie ma prawa nam zabronić nadania takiej przesyłki, w środku której znajdą się banknoty albo bilon. Problem tkwi w czym innym. Jak łatwo się domyślić pieniądze, jakie by one nie były reprezentują sobą wartość, niekiedy na tyle dużą, że zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na byle jakie przekazanie ich do transportu. Ale o tym powiemy sobie więcej w dalszej części artykułu.

Jakie pieniądze będziemy wysyłać pocztą?

Współcześnie najczęściej będą to pieniądze kolekcjonerskie. Nabywać je będą kolekcjonerzy, ale też osoby, które kupią je od nas na różnego rodzaju aukcjach internetowych czy w ramach giełdy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wysłać komuś taki pieniądz w podarku. Zdarzyć tak się może, gdy sami jesteśmy w posiadaniu znaczniejszej kolekcji pieniędzy kolekcjonerskich, a mamy bliską osobę, która również chciałaby coś posiadać z tego rodzaju asortymentu.

Należy zadbać o oryginalne opakowanie

Na samym początku powinniśmy w miarę możliwości zadbać o to, aby zapakować nasz pieniądz w oryginalne opakowanie. Monety kolekcjonerskie często mają swoje kapsle, natomiast banknoty folie, obudowane papierowym opakowaniem. Jeśli nabyliśmy takie monety, to wówczas musimy znaleźć opakowanie, które było jako pierwsze. Jest to niezbędne, gdyż jeśli tego nie zrobimy, to wówczas będzie to oznaczało brak szacunku z naszej strony do osoby, której będziemy wręczać pieniądze.
Jak-zapakowa-pienidze-na-prezent-1

 

Folia bąbelkowa jako pierwsze zabezpieczenie

Pierwszym zabezpieczeniem dla naszych pieniędzy będzie folia bąbelkowa. Jest to produkt bardzo wytrzymały, dzięki temu, że posiada solidną warstwę amortyzacyjną, na którą składają się pęcherzyki, wypełnione powietrzem, które są umieszczone bardzo blisko siebie. To sprawia, że żadne uszkodzenia mechaniczne z zewnątrz nie są w stanie przedostać się do zawartości naszego pakunku. Gdyby tak się stało, kapsel, w który zapakowana jest moneta mógłby najzwyczajniej w świecie pęknąć, zaś banknot pogniótłby się i zniszczył. Kiedy już zapakujemy nasze pieniądze w folię bąbelkową, nie zapomnijmy owinąć ją taśmą klejącą. Bez takiego zabezpieczenia nasza zawartość mogłaby się wydostać na zewnątrz, a tego absolutnie byśmy nie chcieli.

Pudełko wykrojnikowe jako estetyczne opakowanie

Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniego opakowania zewnętrznego. Polecamy dostępne w naszym sklepie kartony wykrojnikowe. Ten rodzaj opakowania jest bardzo estetyczny, więc osoba, którą obdarujemy na pewno bardzo ucieszy się z faktu, że prezent – nie dość, że cenny – to jeszcze został zapakowany w bardzo piękny sposób. Ale nasze pudełka to nie tylko wysoka estetyka. To także bezpieczeństwo. Tektura, z której został wykonany karton jest surowcem najwyższej klasy. Dzięki temu, gdyby w trakcie transportowania pojawiły się niepożądane zjawiska, takie jak wstrząsy, upadki z wysokości, uderzenia, odgniecenia czy naciski innych przedmiotów o dużej masie, to wówczas nie musimy wcale się martwić o to, że coś złego stanie się z naszą przesyłką. Karton z całą pewnością uchroni naszą zawartość.

Bez wypełnienia – ani rusz!

Pamiętajmy przy tym, aby wyścielić nasze pudełko miękkim wypełniaczem. Dzięki temu zyskamy dodatkową amortyzację od uszkodzeń oraz stabilizację naszej paczki w transporcie. Osobiście polecamy wypełniacz skropak, który jest bardzo chętnie wybierany przez klientów. Jest to rozwiązanie zarówno bardzo wygodne co praktyczne.
Jak-zapakowa-pienidze-na-prezent-2

 

Pudełka laminowane – alternatywnym opakowaniem

Opakowaniem alternatywnym dla naszych kartonów wykrojnikowych mogą być pudełka laminowane. Dostępne są one w bardzo wielu różnych wariantach kolorystycznych. Możemy tu podpowiedzieć, że jeżeli chodzi o wysyłkę pieniędzy to najlepiej sprawdzą się kolory bardziej stonowane albo symbolizujące cenny kruszec, dzięki temu wygląd opakowania zewnętrznego będzie korespondował z zawartością.

Zalety, które można tylko mnożyć

Warto skorzystać z oferty opakowań, gdyż produkty te – poza cechami, które już zdążyliśmy sobie omówić – posiadają zalety, które można tylko mnożyć. Teraz produkty są dostępne w bardzo atrakcyjnych propozycjach cenowych. Dodatkowo przypominamy, że takie opakowania jak kartony czy pudełka są w 100% biodegradowalne, a co za tym idzie w pełni ekologiczne, więc korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Koperty ozdobne

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *