Jak zabezpieczyć i przetransportować wózek inwalidzki?

W branży medycznej jeszcze do niedawna zdecydowanie dominowała sprzedaż stacjonarna. Przy czym trudno było dostać sprzęt medyczny od ręki, na już, złożyć zamówienie w dowolnym terminie. Dzisiaj, w dobie internetu także w tej dziedzinie rozpowszechniła się sprzedaż zdalna. Dotyczy to nie tylko nowych produktów, ale także tych używanych. Wśród tego towaru jednym z najbardziej charakterystycznych jest wózek inwalidzki. Jednakże, aby go wysłać do klienta, należy najpierw dowiedzieć się wszystkiego co trzeba o odpowiednim przygotowaniu wózka do wysyłki.
Jak-zabezpieczy-i-przetransportowa-wzek-inwalidzki

 

Wysyłka wózka a bezpieczeństwo

Każdą rzecz, którą przeznaczamy do transportu musimy w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Jest tak dlatego, gdyż w transporcie mogą zdarzyć się różne, nieprzewidziane wypadki, które – koniec końców – mogą uszkodzić zawartość naszej paczki. Nawet renomowane firmy kurierskie nie mogą dać nam gwarancji, że nasza paczka nie spadnie z wysokości, nic jej nie zgniecie ani nie uderzy w nią ze sporą siłą. Pamiętajmy, że wysyłka wózka inwalidzkiego również będzie wymagała od nas zastosowania środków ostrożności na najwyższym poziomie.

Wózek inwalidzki należy do przedmiotów gabarytowo dość sporych. Jego masa też nie jest mała. Dużo zależy od modelu danego wózka. Te elektryczne z reguły są znacznie cięższe od tych klasycznych – a przecież i jedne i drugie mogą być przedmiotem wysyłki. Prawda jest taka, że ze względu na swoje spore rozmiary wózek może być bardzo problematyczny przy przygotowaniu go do wysyłki. Pamiętajmy, aby nigdy, pod żadnym pozorem nie wysyłać wózka w całości. Oczywiście, teoretycznie jest to możliwe, pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednio duże opakowanie, ale tutaj ważne jest co innego. Mianowicie chodzi o to, że wózek wysłany w całości będzie znacznie bardziej narażony na uszkodzenia, niż gdybyśmy go wysyłali w częściach.

Przygotowanie wózka inwalidzkiego do wysyłki
 

O czym pamiętać powinien każdy, kto planuje wysłać wózek inwalidzki? Jest kilka bardzo prostych zasad, o których nigdy nie powinniśmy zapominać. Tylko jeśli będziemy się tego trzymać zyskamy pewność, że wysłany towar na 100% trafi pod wskazany adres i to w nienaruszonym stanie. Omówmy więc sobie rodzaje opakowań, jakich powinno się używać przy pakowaniu wózków inwalidzkich.

Warto wcześniej wyczyścić wózek

 

Rada ta stosuje się przede wszystkim do wózków używanych. Jeżeli osoba korzystająca z wózka przebywała na zewnątrz, odbywała na wózku spacery, to wówczas na takim wózku mogą znajdować się liczne zanieczyszczenia. Na szczęście są one dość łatwo usuwalne. Wystarczy tylko odrobina wody i sprawdzonego detergentu. W przypadku wózków nowych, pozostających w stanie fabrycznym powinny one pozostawać czyste.

Rozłóż wózek inwalidzki na mniejsze części

 

Wózki inwalidzkie mają to do siebie, że stosunkowo łatwo przebiega ich demontaż. Pamiętaj aby odłączyć wszystkie elementy, z którymi można to uczynić. Odkręć koła, siedzisko, oparcie, poręcze (jeżeli występują w danym modelu), a także inne części. Dzięki temu łatwiej wszystko spakujesz.

Używaj folii bąbelkowej jako zabezpieczenia

 

Folia bąbelkowa będzie stanowiła podstawowe zabezpieczenie poszczególnych fragmentów naszego wózka. Weź każdą część i owiń ją w folię bąbelkową. Dzięki temu zapewnisz odpowiednią amortyzację do wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Pęcherzyki powietrza umieszczone blisko siebie sprawiają, że folia znakomicie uchroni przedmioty przed zniszczeniem.

Jak-zabezpieczy-i-przetransportowa-wzek-inwalidzki-1
 

Kartony tekturowe – podstawowym opakowaniem

 

Kluczem do bezpiecznego przewozu wózka w częściach będzie wybór odpowiednich kartonów tekturowych. Każdego z nich możesz użyć jako opakowania zewnętrznego. Kartony są wykonane solidnie, przez co one także chronią zawartość paczki przed uszkodzeniem. Opakowanie to jest bardzo powszechne, a przy tym sprawdzone.

Używaj wypełniacza do kartonów

 

Zawsze należy używać wypełniaczy do kartonów, w celu uzupełnienia pustej przestrzeni pomiędzy ścianami kartonu a wysyłanym przedmiotem. Wypełniacz ma to do siebie, że nie dość, iż będzie on dodatkowym amortyzatorem od uszkodzeń, to jeszcze ustabilizuje nam całą paczkę. Ponadto wypełniacze są bardzo lekkie, toteż skorzystanie z niego nie wpłynie zbytnio na masę całej przesyłki.

Jak-zabezpieczy-i-przetransportowa-wzek-inwalidzki-2
 

Zaklej karton taśmą

 

Nasz karton z elementami wózka inwalidzkiego powinniśmy najpierw zamknąć, a potem użyć folii stretch do owinięcia go. Dzięki temu dodatkowo zabezpieczamy naszą paczkę. Pamiętajmy, aby potem całość zakleić jeszcze taśmą solvent. Dopiero wówczas możemy bez żadnych obaw nadać naszą paczkę.

Wysyłka wózka inwalidzkiego – ile to kosztuje?

 

Zarówno ze względy na swoje rozmiary, jak i wagę wózek zapakowany w przesyłce będzie zajmował sporo miejsca i może także przekroczyć dopuszczalną wagę. Wówczas musimy się przygotować na to, że koszt wysłania takiej paczki będzie dość duży. Oczywiście, tak jak wspominaliśmy na początku – waga wózka zależy od danego modelu.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Duże kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *