SPIS TREŚCI
Wysyłka wędki to sprawa bardzo prosta, jednak wymaga od nas stosowania się do podstawowych zasad pakowniczych. Dzisiejszy wpis chcemy zadedykować szczególnie tym osobom, które na co dzień zajmują się sprzedawaniem wędek. Oczywiście sama sprzedaż to nie wszystko – należy także zadbać o odpowiednie przygotowanie tego towaru do wysyłki. Dzięki naszym poradom dowiesz się jak krok po kroku uczynić to w sposób skuteczny, a zarazem efektywny.
Wędkarstwo – potrzeba, która stała się sportem
Jeżeli przyjrzymy się historii, to wówczas zauważymy, że łowienie ryb było niegdyś koniecznością. Gdyby ludzie tego nie robili, to zwyczajnie cierpieli by głód. Jednakże z łowieniem wiąże się wielce interesujące zjawisko. Otóż, już w średniowieczu – epoce, która, wydawać by się mogło nie oszczędzała naszych przodków również pod względem żywieniowym – wędkarstwo po raz pierwszy pojawiło się jako taka dyscyplina sportowa. Było to natenczas tak niezwykłe, że powstała o tym książka. Później, już w XVII wieku wędkarstwo zaczęto coraz szerzej opisywać jako sport. Lata mijały, aż dzisiaj wędkarstwo rzeczywiście w swojej idei jest dyscypliną naprawdę rekreacyjną oraz sportową.
Stosuj się do tych 5 zasad
Pierwsza zasada prawidłowego pakowania wędek mówi o tym, że bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. W związku z tym należy wybrać opakowania jakościowo jak najlepsze. Wedle drugiej zasady musimy za każdym razem dodatkowo zabezpieczać naszą przesyłkę. Wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony. Trzecia zasada mówi o staranności, z jaką powinniśmy pakować nasz towar. To niezwykle ważne, aby dbać o najmniejszy szczegół. Czwarta zasada proponuje nam użycie większej ilości opakowań niż mniejszej. Dlatego jeśli mamy jakieś wątpliwości, użyjmy dodatkowego opakowania. Piąta zasada czerpie z zaufania. Powierzajmy naszą paczkę tylko sprawdzonym przewoźnikom.
Krok 1 Demontaż
Odłącz od wędki wszystkie elementy, jakie da się zdemontować. Będzie to np. żyłka czy kołowrotek. Jeśli posiadamy składany egzemplarz wędki, to go złóżmy.
Krok 2 Pakowanie żyłki
Żyłkę powinniśmy zwinąć w tzw. ślimaka, a następnie zabezpieczyć to trytyką. Całość włóżmy zapakujmy w folię bąbelkową i włóżmy do kartonu z wypełniaczem.
Krok 3 Dobór opakowania dla wędki
Jeżeli mamy wędkę składaną, to wybierzmy dla niej karton. Tutaj również powinniśmy pamiętać o likwidacji pustej przestrzeni z wykorzystaniem wypełniacza. Oczywiście, jeszcze wcześniej koniecznie użyjmy folii bąbelkowej. A jeśli, z jakiegoś powodu nie możemy złożyć naszej wędki, to wówczas odpowiednim wyborem będzie stosownie długi karton teleskopowy.
Krok 4 Pakowanie kołowrotka
W przypadku pakownia kołowrotka schemat będzie szedł tymi samymi torami. Czyli najpierw folia bąbelkowa, potem wypełniacz, a następnie karton.
Krok 5 Nadanie paczki
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak nadanie naszej wędki do wysyłki. Jeśli nie pominęliśmy żadnego z poprzednich kroków, to możemy być pewni, że nasza paczka na pewno dotrze bezpiecznie pod wskazany adres.