Jak wysłać rower?

Czasem, aby wysłać rower, przydaje się pomoc kuriera. Jednak, aby odpowiednio zabezpieczyć rower do wysyłki, trzeba spełnić kilka czynników. Rower może być zapakowany w karton, który będzie w stanie dobrze zabezpieczyć ten produkt. Z pewnością nie można zapakować roweru w worek foliowy lub okleić go w kawałki kartonu. Jeśli nie przyłożysz się do spakowania roweru, nie licz na to, że jakikolwiek kurier będzie chciał go przyjąć. W firmach kurierskich dostępne są różne wymiary paczek. W przypadku przesyłki krajowej DPD Classic, suma długości, wysokości i szerokości nie może być wyższa niż 300 cm. 
 

W co spakować rower?

 

Jak-wysa-rower 

Jednym z najlepszych możliwych surowców, które warto wykorzystać, do spakowania roweru jest karton. Jednak należy pamiętać o maksymalnych wymiarach przesyłki i o tym, że im większy rozmiar kartonu, tym wysłanie przesyłki będzie droższe. Najlepiej, jeśli do wysyłki roweru użyje się oryginalnego kartonu od jego zakupu. Przyda się także karton od mebli lub telewizora. Najważniejsze jest jednak to, aby karton był solidnie wykonany. Dodatkowo nie powinno się wykorzystywać kartonów uszkodzonych, ponieważ może mieć to wpływ na uszkodzenie roweru podczas przesyłki. Karton powinien być pozbawiony również wszelkich kodów kreskowych, które mogłyby być przez przypadek zeskanowe przez kuriera. Na opakowaniu nie może być żadnych innych informacji związanych z wysyłką. 
 

Co należy zrobić przed spakowaniem roweru?

 
Rower przed wysyłką powinien być rozkręcony, aby po pierwsze zmieścić go do kartonu, a po drugie dobrze zabezpieczyć części. Warto więc wcześniej przygotować odpowiedni klucz, aby szybko i sprawnie zdemontować przedmiot. Żadna część roweru nie powinna tworzyć wypukłości ani wystawać z kartonu. W jaki sposób rozkręcić rower?
  • W pierwszej kolejności należy odkręcić kierownicę lub ją poluzować i przyłożyć do osi ramy.
  • Hamulce powinny być ustawione w takiej pozycji, aby nie doszło do ich uszkodzenia.
  • Przednie koło i hamulce powinny być odkręcone i przymocowane do ramy. 
  • Błotniki powinny zostać zdjęte i owinięte folią.
  • Siodełko najlepiej wyjąć i również przymocować do ramy lub maksymalnie je obniżyć.
  • Opony powinny zostać pozbawione powietrza przynajmniej do połowy, aby nie narażać ich na ewentualne ostre elementy.
  • Takie elementy jak bagażnik, hamulce, oświetlenie i inne tego typu elementy, powinny zostać zdemontowane i zabezpieczone folią bąbelkową.
  • Wszelkie drobne elementy m.in. śrubki, powinno się zabezpieczyć w woreczku. 

 

Jak zabezpieczyć ramę i inne zdemontowane elementy?

 

Jak-wysa-rower-1 

Dobrze dobrany karton to dopiero połowa sukcesu- kolejnym krokiem jest dopasowane zabezpieczenie, które zadba o bezpieczeństwo każdego elementu.  W Neopak znaleźć można wiele produktów chroniących przed zniszczeniami, ale nie wszystkie sprawdzą się w przypadku wysyłki roweru. Najlepszym, ekonomicznym rozwiązaniem na samym początku będzie folia bąbelkowa; a na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kompletując internetowe zamówienie?

Wszelkie elementy wystające, których w żaden sposób nie da się odłączyć od ramy, powinny zostać zabezpieczone specjalnymi nakładkami kartonowymi wykonanymi z tektury. Taki przedmiot zabezpieczający dostać można specjalnie na zamówienie lub w łatwy sposób wykonać go z tektury dostępnej w sklepie internetowym Neopak. Wystarczy zamówić odpowiedni karton (ten o tekturze plastra miodu sprawdzi się idealnie), wymierzyć dokładnie wystający element i wyciąć kawałki odpowiadające wielkości wymiarom, aby następnie całość skleić. Niemniej jednak wysyłając rowery w liczbie hurtowej, lepszym rozwiązaniem będzie złożenie zamówienia indywidualnego, aby pracownicy Neopak mogli stworzyć idealne kartonowe nakładki. 

Główne pudło przeznaczone do wysyłki przygotowanego roweru, również powinno zostać odpowiednio wyposażone. Spakowane elementy nie powinny mieć pustej przestrzeni, po której bez żadnego problemu mogłyby się przemieszać. Każda zmiana położenia ramy to ryzyko uszkodzeń mechanicznych- a ich lepiej unikać. Do zabezpieczenia całości idealnie sprawdzi się wypełniacz papierowy (może on zostać zastąpiony zwykłymi, pogniecionymi, starymi gazetami zwiniętymi w kulki). Wypełniacz dostępny w Neopak to aż 450 metrów produktu; ciężko byłoby znaleźć tyle niepotrzebnych stron miesięczników. Innym rozwiązaniem może być wypełniacz typu Skropak- czyli ekologiczne kawałki powstające ze skrobi kukurydzianej. Bez dwóch zdań jest to idealny sposób na wprowadzenie zasad życia w zgodzie z naturą do firmy. Jeśli nie posiada się pod ręką gazety, a Skropak nie jest tym wyjątkowym produktem, to sięgnąć można po wycięte arkusze tektury- w Neopak dostępne są one w kilku wymiarach i rodzajach, aby idealnie dopasować produkt zabezpieczający do indywidualnych potrzeb wysyłającego. Arkusze tektury, szczególnie polecane są do zabezpieczenia dolnej oraz górnej części kartonowego pudła. .

O czym jeszcze należy pamiętać przy pakowaniu roweru?

Zanim paczka wyruszy do klienta lub nowego właściciela, to należy zadbać o jej ubezpieczenie. Obecni przewoźnicy konkurują ze sobą na rynku, oferując ciągle nowe, darmowe możliwości ubezpieczenia wysyłanej zawartości. Niestety mogą one okazać się niesatysfakcjonujące w przypadku wysyłki tak drogiego sprzętu. Niektóre firmy kurierskie zabezpieczają wysyłany przedmiot do nawet 1000 złotych- natomiast rower potrafi kosztować pięć, a nawet osiem razy więcej. Odzyskanie tylko małej części wartości gadżetu nie będzie korzystne i z pewnością zaboli właściciela przesyłki. Kluczem do sukcesu okazać się może dobry research- wskaże on najlepszą ofertę ubezpieczeniową. 

Wybór firmy kurierskiej również ma wpływ na cały proces wysyłki; niektórzy przewoźnicy nie specjalizują się w gabarytach lub wręcz ich unikają. Być może jest to dobry zabieg ze strony firm kurierskich, ponieważ nie biorą oni zleceń, których mogą nie być w stanie wykonać. Mimo wszystko wysyłka gabarytów to naprawdę trudne i wymagające zadanie- czasem wystarczy złe złapanie kartonowego pakunku, aby wylądował on na ziemi. Przewoźnicy, którym zleci się doręczenie przesyłki powinni dbać podczas transportu, o każdy nawet najmniejszy szczegół. Prowadząc sklep sprzedający przedmioty wymagające wysyłki jako gabaryty, warto przemyśleć podpisanie stałej współpracy z jedną firmą przewozową- najlepiej wybrać tę, która sprostała wszelkim wymaganiom. 

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *