Jak wysłać leki kurierem lub pocztą?

Jak-wysa-leki-kurierem-lub-poczt

Jak wysłać leki kurierem lub pocztą?

Wysyłanie leków (szczególnie za granicę) to dość ciężki orzech do zgryzienia. Mamy do czynienia bowiem z dwoma głównymi problemami na tym polu.
Przede wszystkim – leki powinny mieć odpowiednią temperaturę. Jeżeli nie zapewnimy medykamentom odpowiednich warunków, najprawdopodobniej stracą swoją funkcjonalność. Przykładowo czopki mogą się rozpuścić, tabletki stracić przydatność spożycia, a żele i maści mogą zmienić swoją konsystencję.
Drugim problemem, który może nas napotkać, gdy będziemy chcieli wysłać leki za granicę to możliwe naruszenie prawa. Ministerstwo Zdrowia regularnie upublicznia listę leków, których jest mało. Wywożenie tych leków za granicę może spotkać się z ogromną karą finansową.

Zakładając jednak, że wszystkie prawne sprawy mamy z głowy, możemy przejść do praktycznych porad pakowania i wysyłania leków.

 

Taśma klejąca przeciw wyciekom

 

Przede wszystkim jeśli wysyłamy różnego rodzaju maści i żele, to musimy zakleić otwarcie taśmą klejącą. Zabezpieczenie to sprawi, że emulsja nie zostanie wyciśnięta na zewnątrz w razie niedogodności zaistniałych w trakcie przewozu. Można do tego użyć zwykłej taśmy biurowej ale zalecamy użyć nieco silniejszego produktu, jakim jest pakowa taśma akrylowa.

Warto wyposażyć się w pudełko, w którym umieścimy wszystkie leki. Ważne, aby nie było za duże. Powinno być mniej więcej takich rozmiarów, jak leki, które wysyłamy. Pozwoli to na ciasne ułożenie wszystkich pudełek i tubek z lekami. Rozmieszczenie w środku pudełka jest kluczowe, gdyż przykładowo w przypadku tabletek ograniczy to obijanie się opakowań o siebie, co może prowadzić do skruszenia tabletek.
 

Wypełniacz pudełka

Warto wypełnić pudełko z lekami wypełniaczem. Najlepiej do tego najprawdopodobniej nada się wypełniacz Skropak. Oczywiście można poradzić sobie także innymi wypełniaczami. Ważne, aby zawartość opakowania nie przemieszczała się w środku. Dzięki temu nie narazimy odbiorcy na pogorszone w jakości lub zupełnie niezdatne do użytku medykamenty. Jeśli wysyłamy przykładowo syropy w szklanych buteleczkach, musimy wypełnić pomiędzy nimi przestrzeń tak, aby zupełnie nie dochodziło do ich zetknięcia. Pamiętajmy, że kropla drąży skałę, a kilka uderzeń buteleczek o siebie może doprowadzić do ich roztrzaskania.

Naklejki ostrzegawcze

Oczywiście w celu ograniczenia nieuważnego obchodzenia się z paczką przez osoby trzecie można zastosować naklejki ostrzegawcze, które są częstym rozwiązaniem w przypadku wysyłania wrażliwych przesyłek. Możemy do tego użyć naklejek „uwaga szkło”, taśmy „ostrzożnie, nie rzucać” lub nalepek „zawartość krucha”. Naklejki te to naprawdę niezbędny element kruchych i delikatnych przesyłek jak np. lustro. Swoją droga, jeśli ciekawi Cię jak wysłać lustro, przeczytaj ten poradnik.
 

Inne poradniki

Jeśli jesteś ciekawy/a jak wysłać inne wrażliwe przedmioty takie, jak: laptop, lodówka lub koła samochodowe, zapraszamy do innych poradników:

  • Jak wysłać lodówkę?
  • Jak wysłać koła samochodowe?
 

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Zastosowanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *