SPIS TREŚCI
Kiedy planujemy remont – czy to całościowy dotyczący całego domu, budynku, czy to częściowy dotyczący jednego pomieszczenia – to nie można sobie wyobrazić tych prac bez malowania ścian i sufitów. Jednakże taka praca wymaga zachowania odpowiednich zasad czystości. Część z tych zasad dotyczy bezpośrednio zachowania estetyki pomalowanej powierzchni. Aby trzymać się tych zasad często musimy stosować różne produkty. Jednym z najbardziej powszechnych produktów, stosowanych przy malowaniu jest taśma malarska, którą można kupić w sklepie Neopak. Dziś powiemy sobie, jak stosować taśmę malarską przy malowaniu i jak przy jej pomocy uzyskać równie odcięcia farby.
Podstawą wykonania dobrej pracy jest dobra jakościowo taśma
Nie ma dobrej pracy remontowej bez dobrych produktów. Dlatego też warto zawsze wybierać taśmę malarską najwyższej próby. Taką taśmę kupisz w sklepie Neopak. Produkty, które oferujemy naszym klientom są wykonywane bardzo solidnie i pochodzą od zaufanych producentów. Taśma malarska, którą możesz kupić w sklepie Neopak jest bardzo wytrzymała, posiada wysoki stopień przylepności, a ponadto charakteryzuje się ona wielką łatwością użytkowania.
Taśma malarska – jakiej używać przy remoncie?
Na pewno taśmą malarską, jakiej będziemy używać przy remoncie jest taśma papierowa. Jest to podstawowy i najtańszy rodzaj taśmy, jaki możemy kupić w sklepie Neopak. Nieco inaczej sprawa będzie się miała z taśmami niebieskimi czy też taśmami PCV. Warto wiedzieć, że ten ostatni rodzaj taśmy znakomicie nadaje się do zabezpieczania gniazdek i kontaktów przed farbą. Nie będzie on jednak wykorzystywany przez nas do tworzenia równych odcięć.
Uzyskaj równe odcięcie krok po kroku
Pokażemy teraz jak krok po kroku uzyskać równie odcięcie przy użyciu naszej taśmy malarskiej. Generalnie rzecz ujmując technicznie nie jest to zbyt trudne. Znakomicie poradzi sobie z tym także amator, bez wyszkolenia zawodowego w kierunku malowania wnętrz. Jedyne, o czym tutaj należy pamiętać, to staranność, aby wszystko przebiegło jak należy. Trzymając się instrukcji ściśle, na pewno dobrze i równo wykonasz swoje odcięcia.
Krok 1. Naklejaj taśmę równo i odcinkami
Pierwszym krokiem, jaki w ogóle powinniśmy wykonać jest naklejenie taśmy przy zachowaniu należytej staranności. Aby w ogóle zacząć naklejać taśmę powinniśmy na sam początek podzielić ją na fragmenty. Każdy fragment powinien mieć długość maksymalnie 30 cm. Dlaczego nie więcej? Otóż dłuższe kawałki taśmy malarskiej mogłyby sprawić, że całość by się za bardzo naciągnęła, w efekcie czego farba ściekłaby pod spód.
Krok 2. Upewnij się, że krawędź taśmy jest dociśnięta
Nie można mówić o prawidłowym przystąpieniu do malowania, bez upewnienia się, że taśma została naklejona w sposób właściwy. Aby zyskać taką pewność należy dodatkowo docisnąć tę krawędź taśmy, która będzie malowana. Można delikatnie przejechać palcem po całej długości taśmy, aby się upewnić, że nigdzie nie ma żadnych wybrzuszeń, a taśma trwale przylega do powierzchni.
Krok 3. Taśmę należy zdjąć nim farba całkiem wyschnie
Nie możemy czekać do całkowitego wyschnięcia farby. Taśmę należy zerwać nieco wcześniej. A dlaczego? Otóż, jeżeli nie zdążymy tego zrobić, a farba całkiem zaschnie, to wówczas zetkniemy się ze zjawiskiem tzw. podnoszenia się farby. To znaczy: jeżeli w takim układzie będziemy zrywać taśmę, to wraz z nią możemy też zerwać ukruszone fragmenty farby. Ale jeśli już dojdzie do całkowitego wyschnięta, to najpierw farbę powinniśmy delikatnie przyciąć nożem przy krawędzi taśmy.
Krok 4. Zerwij taśmę
Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko zerwać taśmę malarską. Zerwania powinniśmy zawsze dokonywać pod kątem 45 stopni. Jeśli zrobimy to inaczej zerwanie może nie przebiegnąć w sposób prawidłowy. Za każdym razem powinniśmy zrywać taśmę jednym, płynnym, szybkim ruchem. Chcemy uniknąć bowiem sytuacji, w której oderwie się tylko fragment taśmy i będziemy musieli odrywać częściowo, po kawałku.
Gotowe! W ten sposób mamy równe odcięcia.