SPIS TREŚCI
Innowacyjne zastosowania worków BigBag w różnych branżach
Transport sypkich materiałów w dużych ilościach to w dzisiejszych czasach normalna procedura, do której wykorzystuje się różnego rodzaju opakowania, a także pojazdy transportowe. Do sypkich towarów, zarówno w branży spożywczej czy nawet chemicznej najczęściej wykorzystuje się worki BigBag. Czym są worki BigBag, jak są wykonane, jaką mają konstrukcję? Do czego najczęściej stosuje się tego rodzaju duże opakowania? Jakie są innowacyjne zastosowania worków typu BigBag?
Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tego artykułu. Sprawdzimy, dlaczego opakowania BigBag stają się coraz bardziej popularne?
Czym są BigBagi?
Opakowania typu BigBag to specjalistyczne, wielkogabarytowe opakowania, które w języku angielskim posiadają również nazwę Bulk Bag. Jest to elastyczne opakowanie, często nazywane również kontenerem, a służy głównie do transportu produktów sypkich, pylących się, czy też granulowanych. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane również do transportu odpadów takich jak gruz czy inne luźne odpady.
Worki BigBag produkowane są głównie z polipropylenu lub z polietylenu. Z polipropylenu produkowane są głównie same worki typu BigBag, czyli ich zewnętrzna część. Natomiast wkłady do worków BigBag są produkowane z polietylenu. Worki BigBag są kontenerami elastycznymi, bardzo lekkimi, jednak ich wytrzymałość, szczególnie na obciążenie jest niezwykle wysoka, ponadto są odporne na uszkodzenia i przetarcia. Wkłady do tego rodzaju opakowań stosuje się po to, by móc z nich łatwiej korzystać. Dzięki wykorzystaniu wkładów do worków BigBag możemy wydłużyć żywotność samego worka, dzięki zmniejszeniu ryzyka jego uszkodzenia w trakcie wykorzystywania.
Jak skonstruowane są worki BigBag?
Obecnie worki BigBag to szeroka gama produktów, które są wykorzystywane w wielu branżach, chemicznej, spożywczej, czy przemyśle paszowym. Nietrudno jest się domyślić, że w związku z tym, opakowania typu BigBag występują w wielu różnych wariantach. Jak dokładnie można podzielić worki BigBag ze względu na ich budowę? Warto wymienić kilka cech, ze względu na które będzie można podzielić worki BigBag.
- Ilość zaczepów (inaczej uchwytów) – worki BigBag mogą posiadać jeden, dwa lub cztery uchwyty, w zależności od przeznaczenia. Jednouchwytowe worki są przeznaczone najczęściej do produktów sypkich i granulowanych, dwuuchwytowe to worki, w których transportowane i przechowywane są nawozy sztuczne. Cztery uchwyty są przeznaczone dla najbardziej wymagających towarów, najcięższych, takich, gdzie wymagana jest największa odporność na obciążenia.
- Tkanina polipropylenowa – może być powlekana lub niepowlekana. Powlekane worki BigBag są przeznaczone do produktów, które muszą być chronione od wilgoci, natomiast niepowlekane stosowane są do takich produktów, gdzie wentylacja jest kluczowym elementem. W workach BigBag można wykorzystać również specjalne wkłady, o których wspominaliśmy już wcześniej.
- Dno opakowania BigBag – to najczęściej kwadratowa powierzchnie o wymiarach 62,5 centymetra na 62,5 centymetra, również 90 centymetrów na 90 centymetrów. Jeśli chodzi o wysokość worków BigBag zaczynają się one od 100 centymetrów, a kończą najczęściej na 140 centymetrach.
- Góra i dół BigBaga – to elementy konstrukcji tego opakowania, które mogą mieć funkcje zasypowe oraz wysypowe. Dół takiego worka może być zamknięty, posiadać lej wysypowy lub fartuch. Góra worka BigBag może mieć otwartą konstrukcję, lej nasypowy, zamykaną klapę lub fartuch.
Jakie innowacyjne zastosowania posiadają worki BigBag?
Większości z nas, opakowania kontenerowe typu BigBag mogą kojarzyć się z remontów. Tego rodzaju opakowanie może być z powodzeniem wykorzystane do składowania odpadów remontowych w trakcie jego wykonywania. Jest to rozwiązanie niesamowicie praktyczne, w szczególności w przypadku remontu mieszkania znajdującego się w mieście, gdzie zamówienie metalowego kontenera na gruz może być niemożliwe. Worek BigBag może zostać umiejscowiony nawet na pobliskim trawniku. Jego składowanie i wypełnienie gruzem jest wtedy znacznie prostsze.
Inne zastosowanie worków BigBag to również składowanie, transportowanie produktów sypkich, takich cukier, mąka, zboża, owoce, warzywa, ale także produkty chemiczne, produkty niebezpieczne, ziemia, piasek czy żwir.
Ciekawym wykorzystaniem worków BigBag jest również przechowywanie kominkowego drzewa, jeśli dla przykładu nie mamy specjalnego miejsca wyznaczonego do przechowywania takiego drewna. Wiadomym jest, ze drewno potrzebuje suchego miejsca, w którym nie szaleje wilgoć, worek BigBag będzie w stanie zapewnić takie warunki.
Gdzie kupić worki BigBag?
Opakowania wielkogabarytowe, elastyczne worki typu BigBag, choć stają się coraz bardziej popularne, to niestety dostępne są w bardziej specjalistycznych sklepach z branży opakowaniowej. Oczywiście ze względu na swoje wykorzystanie możemy je również kupić w sklepach ogólnobudowlanych, znanych marek. Jednak jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i wygodzie, to zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl gdzie znajdziesz worki BigBag, które na pewno spełnią Twoje wymagania.
Ze swojej strony zapewniamy pełen profesjonalizm w doradztwie, bardzo atrakcyjne i konkurencyjne ceny, a także szybką dostawę, tak szybką jak tylko to możliwe.