Gdzie kupić tekturę falistą?

Gdzie kupić tekturę falistą?

Opakowania kartonowe oraz tekturowe od dłuższego czasu robią furorę wśród większości sklepów internetowych, które funkcjonują dzięki sprzedaży wysyłkowej. Sprzedaż wysyłkowa z wykorzystanie usług kurierskich czy też pocztowych znacząco się rozwinęła ponownie w pod koniec roku 2019, każdy z nas, wie dokładnie dlaczego. Jednak dlaczego opakowania z tektury falistej oraz kartonu zaczęły być tak znaczące w tej branży? Dlaczego najczęściej to właśnie tego rodzaju opakowania były wykorzystywane do paczek kurierskich oraz przesyłek pocztowych?

Odpowiedź jest niesamowicie prosta, ponieważ tego rodzaju opakowania są jednymi z najtańszych dostępnych w sklepach z branży opakowaniowej. Ponadto to produkt posiadający wiele zalet, sprawdźmy więc, z czego robiona jest tektura falista, co konkretnie jest produkowane z tego materiału, jakie zalet posiada tektura falista, a także, czy jest to produkt ekologiczny. Zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu.

tektura karbowana

Co to jest tektura falista i z czego jest produkowana i jak?

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli na samym początku napiszemy, że tektura (podobnie jak karton), to wyrób produkowany z masy papierniczej, która może być odzyskiwana (makulatura) lub produkowana ze ścieru drzewnego, a nawet szmat! Tekturę określa się jako jeden z najgrubszych materiałów papierniczych obecnie dostępnych na rynku, jego minimalna grubość to około czterech milimetrów. Tektura to minimum dwie warstwy masy papierniczej, jako ciekawostkę można napisać, że tektura często jest mylona z kartonem, który jest jednowarstwowym produktem wykonanym z masy papierniczej.

Tektura falista to z kolei produkt, który pomiędzy swoimi warstwami posiada „pofalowaną” warstwę, w końcu już sama nazwa na to wskazuje. Rodzaje tektury falistej wymienimy w dalszej części tego artykułu.

Wiemy już, z czego produkowana jest tektura falista, przejdźmy więc płynnie do opisania procesu produkcji tegoż materiału. Proces produkcji możemy podzielić na dwa etapy, a mianowicie etap pierwszy zwany mokrym, a także etap drugi, zwany suchym.

Podczas produkcji na tak zwanej części mokrej najważniejsze jest połączenie płaskiego arkusza tektury z pofalowanym arkuszem tektury. Pojedyncza sklejarka na początku maszyny łączy płaski arkusz tektury z pofalowaną tekturą, która swój kształt zawdzięcza wcześniejszej obróbce na walcach ryflowanych. W części mokrej jest nakładana spoina w postaci kleju. Druga część produkcyjna to przede wszystkim utrwalenie łączenia arkuszy dzięki wysokiej temperaturze, a także nałożenie jeszcze jednego płaskiego arkusza tektury na wierzchnią część pofalowanego arkusza, pokrytego klejem.

Już na pierwszym etapie możemy mieć do czynienia z gotowym produktem w postaci dwuwarstwowej tektury falistej, która dzięki swojej elastyczności świetnie nada się do zabezpieczenia produktów o nieregularnych lub walcowatych kształtach.

tektura falista w rulonie

Jakie rodzaje tektury falistej możemy kupić?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, najprostszym rodzajem tektury falistej jest tektura dwuwarstwowa, która jest elastyczna i sprawdzi się do zabezpieczenia, a właściwie owinięcia różnych towarów na czas transportu. Najpopularniejszym rodzajem tektury falistej jest tektura trójwarstwowa, składa się z dwóch gładkich warstw oraz pofalowanej wewnątrz. W produkcji możemy spotkać się również z tekturą pięciowarstwową, a nawet siedmiowarstwową. Każdy z tych rodzajów tektury różnić się może falą, a więc centralną warstwą, która w zależności od typu określa grubość finalnego produktu w postaci tektury falistej. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym artykule:

Tektura i karton, czy to, to samo?​

tektura falista w arkuszach

Jakie są zastosowania i zalety tektury falistej?

Dzięki swoim właściwościom tektura falista znalazła swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w życiu codziennym. Jest wykorzystywana do produkcji opakowań o najróżniejszych kształtach, to najpopularniejszy materiał wykorzystywany do produkcji opakowań. Tekturę falistą z powodzeniem można wykorzystać podczas przeprowadzki, do zabezpieczania delikatnych przedmiotów czy nawet całych mebli. W budownictwie z kolei odpowiednią tekturę falistą można wykorzystać jako podkład do podłóg. W obecnych czasach często możemy również się spotkać z artystycznymi meblami wykonanymi tylko i wyłącznie z tektury.

Jakie więc zalety posiada tektura? Dlaczego jest tak chętnie wykorzystywana? Przede wszystkim koszt produkcji, który przekłada się na bardzo niskie ceny zakupu. Kolejnym aspektem jest to, że tektura falista jest w stu procentach ekologiczna, nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne, a zniszczoną tekturę można ponownie wykorzystać do produkcji papierniczych wyrobów. Tektura ma właściwości termoizolacyjne, a także jest dobrym materiałem na izolację akustyczną. Materiał ten jest powszechny i ogólnodostępny.

tektura falista dwuwarstwowa

Gdzie kupić tekturę falistą?

Tekturę falistą, a także produkty z niej wykonane kupimy w większości sklepów budowlanych, dużych, sieciowych marketach obecnych w każdym większym mieście. Jednak jeśli jednak cenisz sobie wygodę i czas, to produkty wykonane z tektury falistej możesz śmiało nabyć w naszych sklepach internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Przy dużych, hurtowych zakupach, możesz negocjować ceny. Zapraszamy!
 

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Tektura

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *