Bezpieczne i estetyczne pakowanie szklanych butelek

Rynek e-commerce się rozwija, a co za tym idzie, coraz częściej wysyłane są paczki z zamówieniami. W zasadzie w sklepach online, na aukcjach, czy też różnego rodzaju platformach sprzedażowych znaleźć można wszystko. Nie dziwi wiec, że również coraz więcej kruchych, delikatnych i wrażliwych przedmiotów jest wysyłanych. Dotyczy to również butelek. Warto jednak zaznaczyć, że wysyłka szklanych przedmiotów wymaga specjalnego podejścia, przede wszystkim dlatego, że ryzyko ich zniszczenia podczas transportu znacznie wzrasta. W takim razie, jak powinno się zabezpieczać przesyłki, w których znajdują się szklane butelki? Czy wysyłka tego typu produktów w ozdobnych opakowaniach ma sens? Na te pytania i wiele innych znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Zapraszamy Cię do jego przeczytania.

Owinięte folią bąbelkową przedmioty wkładane do kartonu
 

Co jest potrzebne do prawidłowego zabezpieczenia wysyłki, w której znajduje się szkło?

Żeby odpowiednio zabezpieczyć szklane butelki, czy innego rodzaju szklane przedmioty na czas transportu potrzebne są wysokiej jakości materiały i akcesoria. Bez tego, wysyłka tak wrażliwych przedmiotów może być bardzo trudna. Akcesoria do pakowania mają zminimalizować ryzyko uszkodzenia produktu. A tym samym zwiększyć szanse na to, że paczka dotrze w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Jakich materiałów możesz potrzebować?

  1. Kartony – charakteryzujące się dużą trwałością. Najlepiej wykonane z kilkuwarstwowej tektury, które samo w sobie będzie stanowiło już dużą ochroną. Pudełko powinno być też dopasowane pod względem wymiarów do produktów, które są wysyłane. Z zaznaczeniem, że nie może być za duże, ani na styk, tak żeby szkło dotykało ścianek opakowania. Wtedy mimo zabezpieczenia siła oddziałująca na karton będzie jednocześnie oddziaływała na szkło, co znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia
  2. Papier nacinany, folia bąbelkowa lub papier kraft – propozycji, które sprawdzą się przy owijaniu szklanych butelek, jest sporo. Najpopularniejsza jest oczywiście folia, jeśli jednak szukasz równie skutecznej alternatywy, papier nacinany sprawdzi się wprost idealnie
  3. Wypełniacze do paczek – wolna przestrzeń musi zostać wypełniona, w przeciwnym razie owinięta folią lub papierem butelka będzie „latała’ po całej paczce, co również może przyczynić się do uszkodzenia. Do wyboru jest papier kraft, poduszki powietrzne oraz wypełniacze flopak
  4. Etykiety i naklejki ostrzegawcze – choć nie każdy kurier stosuje się do oznaczenia typu „Uwaga szkło” to jednak zdecydowanie warto z nich korzystać. Nawet jeśli nie ochroni to zawartości przed uszkodzeniem, to zwiększy Twoje szanse przy ewentualnej reklamacji
  5. Taśmy pakowe – odpowiednie zabezpieczenie kartonu ma ogromne znaczenie, dlatego warto wybierać taśmy wytrzymałe i z mocnym klejem

Butelki ustawione w kartonie
 

Kartony do wysyłki szkła – czym powinny się charakteryzować?

W ofercie sklepu Neopak znajdziesz bardzo szeroki wybór kartonów i opakowań. Planując przesyłki szklanych butelek, warto wziąć pod uwagę to, aby wybrać pudełka, które będą charakteryzowały się bardzo dobrą jakością i wytrzymałością. W przypadku szklanych butelek ciekawym rozwiązaniem jest wybranie kartonów z kratownicami, które są dedykowane do tego rodzaju transportów.

Wysyłając większą ilość butelek, warto upewnić się, czy karton będzie w stanie udźwignąć dany ciężar. Najczęściej wybierane są w takich sytuacjach kartony 5-warstwowe, które oprócz do butelek doskonale nadadzą się do wysyłki zastawy stołowej, dekoracji takich jak np. wazony.
 

Zabezpieczanie szklanych butelek przy pomocy folii bąbelkowej

Podczas wysyłki szklanych butelek lub innych przedmiotów wyjątkowo kruchych ciężko jest nie wykorzystać folii bąbelkowej. Zwłaszcza do owinięcia każdego produktu z osobna. Bez wątpienia zwiększy to szansę na dostarczenie ich w całości. Jak już wspominaliśmy, doskonale sprawdzi się w tym też papier nacinany i papier kraft. Musisz jednak pamiętać o tym, aby znaleźć złoty środek między odpowiednim zabezpieczeniem, a nie doprowadzeniem do szału odbiorcy paczki, który będzie musiał to wszystko odpakowywać.

Zawijanie produktu szklanego w folię bąbelkową

Dam Ci przykład z życia wzięty. Zamawiając soki w szklanych butelkach, otrzymałem zamówienie w jednym wielkim kartonie, który ciężko było unieść. Nie to było jednak największym problemem. Muszę przyznać, że żaden sok podczas wysyłki nie ucierpiał, jednak były obwinięte taką ilością folii bąbelkowej i taśmy, że odpakowywanie kilkunastu butelek zajęło mi sporo czasu, a przy okazji zjadło trochę nerwów. Jako sprzedawca pamiętaj więc o tym, że później ktoś te butelki będzie musiał rozpakować.
 

Wybierz odpowiedni rozmiar kartonu – nie za mały i nie za duży

Jak już wspominaliśmy – zarówno w tym artykule, jak i w kilku poprzednich dobór odpowiedniej wielkości kartonu do przesyłki ma ogromne znaczenie. Nie może być za mały, bo nacisk będzie oddziaływał bezpośrednio na produkt. Nie może być też za duży. Dlaczego? Między innymi dlatego, że aby odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, będziesz musiał zużyć wyjątkowo dużo wypełniacza.
 

Zapakuj szkło do wysyłki krok po kroku

Na samym początku zadbaj o to, aby przygotować sobie wysokiej jakości karton. Jeśli chcesz, możesz zgięcia dodatkowo zabezpieczyć taśmą pakową, jednak nie jest to konieczne. Podczas zabezpieczania dna, pamiętaj o tym, aby nie poprzestać na jednym klejeniu. Ten element powinien zostać bardzo dobrze zabezpieczony, aby w trakcie wysyłki nie wydarzyło się nic nieprzyjemnego. Na dno możesz wysypać odrobinę wypełniacza do paczek, z którego skorzystasz. Na to układasz zabezpieczone folią bąbelkową lub innym materiałem butelki. Następnie wypełniasz wolną przestrzeń i solidnie zaklejasz. Na koniec, jeśli chcesz, możesz jeszcze karton owinąć stretchem. I dopiero na niego nakleić naklejki ostrzegawcze.

Szklane butelki z zabezpieczeniem ze styropianu
 

Czy wysyłka prezentu w opakowaniu ozdobnym ma sens?

Ciężko w zasadzie jest odpowiedzieć na to pytanie. Do pudelka ozdobnego z pewnością warto wykorzystać inne wypełniacze. Doskonale sprawdzi się np. ozdobny sizzlepak. A co do reszty zabezpieczenia, to powinno ono wyglądać dokładnie tak, jak wspomnieliśmy o tym wyżej. Dlatego może lepiej jest ozdobne pudełko umieścić w tradycyjnym kartonie i wysłać? Dzięki temu kartonik nie zostanie uszkodzony podczas odpakowywania i może zaskoczyć pozytywnie odbiorcę.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *