Jak spakować rękodzieło do wysyłki?

Pakowanie rękodzieła oraz wszelkich przedmiotów typu handmade wymaga nie tylko ostrożności, ale i wiedzy jak to zrobić. Bez względu na to, czy wysyłasz delikatny przedmiot do klienta, przygotowujesz swoje prace na wystawę, czy planujesz wręczyć bliskiej osobie ręcznie robione dekoracje na prezent, kluczowe jest odpowiednie opakowanie. Oto kilka wskazówek od ekspertów. Sprawdź, jak spakować rękodzieło do wysyłki!
 

Dobrej jakości materiały opakowaniowe to podstawa

Wybór odpowiednich materiałów opakowaniowych to najważniejszy element w procesie przygotowywania rękodzieła do wysyłki. Jeśli zastanawiasz się jak spakować handmade do wysyłki, na dobry początek sięgnij po wysokiej jakości kartonowe pudełka z solidnej tektury, papier bąbelkowy, wypełniacze, taśmy klejące oraz etykiety oznaczeniowe. Wszystkie produkty znajdziesz w sklepie internetowym NEOPAK. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom konsumentów, nieustannie poszerzamy swój asortyment, dzięki czemu każdy znajdzie to czego najbardziej potrzebuje. 

Pakowanie rękodzieła do wysyłki
Zdjęcie z Pexels

Pakowanie na cebulkę, czyli zastosuj warstwy ochronne

Odpowiednie zabezpieczenie delikatnego przedmiotu to kluczowa kwestia w pakowaniu rękodzieła do wysyłki. Aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom wykorzystaj technikę “na cebulkę”.
  • zadbaj o wypełnienie: aby zminimalizować przesuwanie się przedmiotu wewnątrz pudełka, wykorzystaj wypełniacze takie jak folia bąbelkowa, tekturowe wkładki, poduszki powietrzne, sizzlepak, skropak itp.
  • starannie owiń przedmiot: zastosuj warstwy ochronne, dzięki którym do minimum ograniczysz bezpośredni kontakt między przedmiotem a ściankami pudełka
  • zabezpiecz krawędzie i rogi: zadbaj szczególnie o miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia stosując dodatkowe warstwy ochronne, np. tekturowe narożniki
Pakowanie przedmiotu robionego ręcznie
Zdjęcie z Pexels

Jak odpowiednio zabezpieczyć rękodzieło?

Przystępując do pakowania, zacznij od zabezpieczenia części najbardziej narażonych na zniszczenie lub uszkodzenie. Użyj do tego papieru bąbelkowego, aby zasłonić najbardziej wrażliwe elementy. Papier bąbelkowy jest w pełni ekologiczny, bo wyprodukowany z surowców całkowicie odnawialnych. Sprawdza się idealnie do owijania delikatnych przedmiotów w celu ich zabezpieczania w transporcie. Pojedyncze arkusze najlepiej nadają się do pakowania małych lub średniej wielkości przedmiotów, ale są jednak fabrycznie połączone ze sobą, co umożliwia owijanie nawet dużego rękodzieła. Perforacja papieru bąbelkowego pozwala z kolei na porcjowanie potrzebnej ilości produktu. 

Jeśli pracujesz z obrazami, zastosuj dodatkową warstwę tektury lub kartonu do zabezpieczenia ich powierzchni. Wybierz solidne pudełko, które pomieści rękodzieło wraz z materiałami ochronnymi. Upewnij się, że pudełko jest odpowiedniej wielkości, a następnie wypełnij puste miejsca, aby uniknąć ruchu i uszkodzeń podczas transportu.

Na koniec zadbaj o jasne i czytelne oznaczenie paczki. Wskazówki dotyczące delikatności, kierunek góry, a także adres odbiorcy są kluczowe dla przewoźnika. Przeczytaj, jakie naklejki oznaczeniowe można kupić na opakowania.

Jak chronić rękodzieło przed wilgocią i wstrząsami?

Jeśli Twoje rękodzieło jest szczególnie wrażliwe na wilgoć lub wstrząsy, dodatkowa warstwa folii lub plastikowych worków może zapewnić skuteczną ochronę. Jako zabezpieczenie przed wstrząsami świetnie sprawdza się wspomniany wcześniej papier bąbelkowy, który można stosować jako zamiennik tradycyjnych folii bąbelkowych, ale równie dobrze pełni rolę  wypełniacza wolnych przestrzeni w paczkach, jako alternatywa dla poduszek powietrznych. W przypadku rękodzieła o niewielkim rozmiarze, do ochrony przed wstrząsami świetnie sprawdzi się ekologiczna wełna drzewna, czyli wiolina. 

Ubezpieczenie przesyłki

Jeśli wysyłasz rękodzieło, zwłaszcza cenne lub unikalne dzieła sztuki,rozważ ubezpieczenie przesyłki. Nawet najlepiej zapakowane przedmioty mogą ulec bowiem uszkodzeniu lub zaginąć podczas transportu. W takim przypadku ubezpieczenie przesyłki daje gwarancję, że nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Otrzymasz rekompensatę za wartość utraconego towaru, co może okazać się niezwykle pomocne, szczególnie jeśli wysyłasz coś wartościowego.

Jak spakować rękodzieło na prezent?

Ręcznie wykonane przedmioty doskonale nadają się na upominki, szczególnie jeśli to osoba obdarowująca jest ich twórcą. Jak zatem spakować przedmiot handmade, aby dotarł do adresata w nienaruszonym stanie, a jednocześnie pięknie się prezentował w pudełku? Oprócz wspomnianych wyżej technik zabezpieczenia paczki do wysyłki, o stronę wizualną upominku możesz zadbać na różne sposoby. Zamiast klasycznych wypełniaczy, sięgnij po dostępne w różnych kolorach wypełniacze dekoracyjne. Rewelacyjnie sprawdzą się także kraftowe naklejki z napisem Rękodzieło albo Handmade.
Naklejka kraftowa

Spakuj rękodzieło do wysyłki i na prezent z pomocą NEOPAK

Odpowiednie zapakowanie rękodzieła to kluczowy etap na drodze, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas transportu. Dobór odpowiednich materiałów, solidne opakowanie oraz staranne zabezpieczenie najbardziej delikatnych elementów to klucz do sukcesu. Zadbaj o te szczegóły, a każde rękodzieło dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, gotowe, by cieszyć oczy i serce nowego właściciela. Wszystko czego potrzebujesz, aby poprawnie zapakować delikatne przedmioty, również na prezent, znajdziesz w sklepie internetowym NEOPAK. Sprawdź ofertę i wybierz opakowania idealnie dopasowane do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji.

Zdjęcie z Pexels

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *