SPIS TREŚCI
Masz nieszczelne okno w łazience lub w kuchni? Może to spowodować, że do wnętrza dostanie się dużo zimnego powietrza. Nawet jeśli masz okna z podwójnymi szybami, w pomieszczeniu nadal będzie chłodno i nieprzyjemnie, szczególnie jeśli temperatury na zewnątrz mocno spadają poniżej zera. Na szczęście istnieje niedrogi i łatwo dostępny materiał do izolowania okien. Być może już go masz! Dowiedz się, jak ocieplić mieszkanie przy pomocy folii bąbelkowej i zacznij oszczędzać na ogrzewaniu.
Jak ocieplić mieszkanie i zaoszczędzić na rachunkach?
Folia bąbelkowa – co warto o niej wiedzieć?
Termoizolacyjne właściwości folii bąbelkowej
Termoizolacyjne właściwości folii bąbelkowej są znane od dawna i wykorzystywane na różne sposoby. Jeśli zastanawiasz się, jak zatrzymać ciepło w domu, folia bąbelkowa doskonale nadaje się do ocieplania mieszkań, szczególnie tych wykonanych w starych technologiach budowlanych.
W kontekście omawiania właściwości termoizolacyjnych folii bąbelkowej chciałbym też krótko wspomnieć o jej innych zastosowaniach. Stosunkowo popularną praktyką jest bowiem ocieplanie folią bąbelkową ścian bocznych w szklarniach i tunelach foliowych. Metoda ta skutecznie chroni rosnące w nich rośliny przed zimnem i wiatrem. Folia bąbelkowa sprawdzi się także jako funkcjonalna warstwa izolacyjna pod materac lub śpiwór. Więcej o tym, czy folia bąbelkowa zatrzymuje ciepło przeczytasz w artykule: Czy folia bąbelkowa jest termoizolacyjna?
Zdjęcie z Pexels
Folia bąbelkowa na okna
Skoro folia pęcherzykowa sprawdza się tak dobrze w szklarniach, to czemu nie wypróbować jej w domu, kiedy temperatury na zewnątrz drastycznie spadają? Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak sięgnąć po odpowiedni materiał. W kontekście ocieplania domu liczy się bowiem rozmiar bąbelków – im są większe, tym folia bąbelkowa lepiej izoluje od zimna. Sprawdź ofertę na folię bąbelkową z dużymi bąblami BKS i wybierz produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.
Folia bąbelkowa – duże bąble BKS to:
- dwie warstwy poduszeczek powietrznych
- bąbel o średnicy 3 cm
- wysoka jakość przekładająca się bezpośrednio na wytrzymałość folii
- znakomita izolacja przed zimnem, wilgocią i zanieczyszczeniami (również chemicznymi)
Jak przykleić folię bąbelkową do okna?
Następnie trzeba spryskać ciepłą wodą zarówno szybę od wewnętrznej strony, a także folię od gładkiej strony. Teraz wystarczy tylko delikatnie przycisnąć przycisnąć folię (wilgotną stroną) do szyby i gotowe. Dla jeszcze lepszego efektu termoizolacyjnego można opuścić żaluzje lub rolety.
Folia na szybie wytrzymuje przez wiele miesięcy, więc bez problemu posłuży całą zimę. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak usunąć folię bąbelkową z szyby, kiedy przestanie być już potrzebna, wystarczy chwycić za róg arkusza i delikatnie go pociągnąć. Olbrzymią zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że folia bąbelkowa na metry nie pozostawia zazwyczaj po sobie żadnych śladów. Jeśli jednak na szybie pojawią się jakiekolwiek zabrudzenia, można je łatwo usunąć przecierając szklaną powierzchnię octem lub detergentem dedykowanym do mycia okien.
Ocieplanie poddasza folią bąbelkową
Czy folia bąbelkowa zatrzymuje ciepło w domu? – podsumowanie
Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i uważasz go za przydatny, podziel się nim z rodziną lub znajomymi. Po więcej ciekawych treści zapraszam na nasz blog, na którym znajdziesz mnóstwo praktycznej wiedzy i ciekawostek z sektora opakowań.