SPIS TREŚCI
W dzisiejszych czasach ceny węgla szybują w górę. Każdy, kto wykorzystuje ten surowiec jak paliwo cieplne zastanawia się czy będzie go stać na ogrzanie domu nie tylko tej zimy, ale też w nadchodzącej przyszłości. Problem z węglem spowodował, że w przestrzeni publicznej mocno wybił się temat nie tylko zakupu węgla, ale także jego transportowania. To z kolei powoduje, że zwiększa się liczba osób zainteresowanych tym jak przewozić węgiel. Jeśli zaliczasz się do grona tych osób, to z lektury dzisiejszego wpisu na naszym blogu dowiesz się niezbędnych rzeczy na temat przewożenia węgla na palecie.
Przede wszystkim odpowiednie opakowanie
Określenie „przewożenie węgla na palecie” może być dla niektórych osób mylące, bowiem mogą oni sobie wyobrazić węgiel spoczywający luzem na palecie. A jest to wyobrażenie błędne! Właściwiej jest więc mówić o transporcie worków z węglem na plecie. Tylko taki sposób jest właściwy, a więc na początku będziemy musieli nasz węgiel zapakować. Można do tego użyć worków polipropylenowych, które możesz kupić w naszym sklepie Neopak. Worki te są wytrzymałe, możesz zapakować w nie duże ilości węgla, dzięki czemu zekonomizujesz swój transport.
Zabezpieczenie worków z węglem w transporcie
Jeśli odpowiadasz za przygotowanie węgla do transportu, to worki ułożone na palecie muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Taki dodatkowy środek bezpieczeństwa to folia stretch. Dzięki temu nasze worki z węglem pozostaną blisko siebie i jako taka zbita przesyłka będą mniej narażone na przesuwanie się w transporcie. Folia jest wręcz niezbędna wtedy, gdy wysyłamy więcej niż jeden worek węgla. Wówczas po owinięciu w folię całej przesyłki możemy na wierzchu nakleić naszą kartę z adresem dostawy.
Jak firmy kurierskie przewożą węgiel?
Przewożenie węgla na paletach jest ściśle związane z ogólnym transportowaniem towarów na paletach. Wówczas firmy kurierskie wykorzystują do tego celu samochody dostawcze, które są zaopatrzone w podnośniki lub windy. Załadunek węgla na samochód odbywa się zawsze wtedy, kiedy na podjeździe jest wystarczająco dużo miejsca. Warto pamiętać o tym, że nasz węgiel zostanie przetransportowany przez konkretnego przewoźnika tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wcześniej spełnimy jego wymagania. Worki z węglem, które znajdują się na paletach za każdym razem muszą być pakowane na tzw. zakładkę. W przeciwnym razie powstanie ryzyko, że worki będą się przesuwały podczas transportu.
Wysyłka węgla na plecie – ile to będzie kosztowało?
Koszty wysyłki węgla na palecie to kwestia bardzo indywidualna. Najogólniej rzecz ujmując możemy mówić tylko o ewentualnym koszcie dotyczącym pojedynczej palety. Cena palet waha się w zależności od jej rozmiaru. Ze względu na to czy wybierzemy mniejszą lub większą możemy zapłacić do 200 zł do 300 zł. Do tego należy doliczyć koszt wszystkich opakowań workowych, w który umieścimy nasz węgiel. Kolejnymi kosztami będzie cena wysyłki oraz dodatkowe koszta, np. za folię. Za każdym razem warto zapytać w firmie kurierskiej o całkowity koszt.