Czy folia bąbelkowa chroni rośliny i kwiaty przed zimnem?

Czy folia bąbelkowa chroni rośliny i kwiaty przed zimnem?

Dzisiaj w branży opakowaniowej można wyróżnić wiele rodzajów opakowań. Mogą to być oczywiście torby papierowe, które są ekologiczne, podobnie jak tekturowe pudła i opakowania, ponadto różnego rodzaju naklejki i etykiet, folie stretch oraz folie bąbelkowe. Branża opakowaniowa ponadto posiada również opakowania o specjalnym zastosowaniu takie jak foliopaki, roll boxy – czyli specjalne owijki do wysyłki produktów takich jak książki. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, jednak skupmy się na jednym materiale opakowaniowym, a mianowicie na folii bąbelkowej.

Folia bąbelkowa jest znana od wielu, wielu lat, obecnie jest wykorzystywana w naprawdę wielu branżach, nie tylko transporcie czy ogólnie pojętej logistyce. Folia bąbelkowa to produkt o uniwersalnych zastosowaniach w zabezpieczaniu i pakowaniu różnych towarów na czas wysyłki czy magazynowania. Jednak czy folia bąbelkowa sprawdzi się również w innych zastosowaniach? Jakie są niekonwencjonalne zastosowania takiej folii bąbelkowej? Jak w ogóle powstała folia bąbelkowa? Czy jest ona ekologicznym produktem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzielamy w dalszej części tego artykułu, dlatego też zapraszamy do dalszej lektury.

folia bąbelkowa

Jaka jest historia powstania folii bąbelkowej?

Wspominaliśmy już niejednokrotnie, że większość wynalazków, które znamy do dzisiaj, powstała przez zupełny przypadek. Wynalazek taki jak folia bąbelkowa wcale nie miał innej historii. Był rok 1957, kiedy to dwóch inżynierów, jeden o nazwisku Fielding, a drugi Chavannes, postanowiło uruchomić proces, w wyniku którego miała powstać trójwymiarowa, plastikowa tapeta o papierowym podłożu. Miała być, wytrzymała na zabrudzenia, a ponadto cechować się wysokimi walorami estetycznymi. Niestety, pierwszy proces produkcyjny, finalnie skutkował tym, że z końca maszyny oddzielnie wyszedł papier oraz oddzielnie folia z pęcherzykami powietrza. Folia pęcherzykowa, bo tak też zamiennie używa się tych dwóch nazw, po dziś dzień jest niesamowicie popularna i wykorzystywana w wielu miejscach na świecie i w wielu branżach.

folia bąbelkowa

Jakie zalety posiada folia bąbelkowa?

Oczywiście folia bąbelkowa, która jest dostępna w obecnych czasach, wygląda nieco inaczej oraz ma nieco inne właściwości. Jednak większość zalet, które posiada taka folia pęcherzykowa, pozostaje ta sama.

Folia pęcherzykowa jest przede wszystkim bardzo lekka oraz naprawdę łatwa w użyciu, nawet największy laik pakowania poradzi sobie z owinięciem jakiegokolwiek towaru w taką folię pęcherzykową. Większość dostępnych folii jest przezroczysta, przez co łatwo możemy sprawdzić, co znajduje się wewnątrz wcześniej zawiniętego przedmiotu. Folia bąbelkowa jest niezwykle wytrzymała, jest odporna na rozerwanie, a także mechaniczne uszkodzenia, łączy się to również z jej elastycznością. Ponadto folia pęcherzykowa ma bardzo dobre właściwości pod względem wodoodporności, może zapewnić ochronę zapakowanym towarom, jednak należy zrobić to bardzo dokładnie. Ostatnie, choć nie najmniej istotne, folia bąbelkowa jest wielokrotnego użytku, można ją stosować wielokrotnie, a po jej zużyciu, powinniśmy ją wrzucić do odpowiedniego pojemnika na śmieci, tak by mogła dostać za jakiś czas nowe życie.

szeroka folia bąbelkowa

Czy folia bąbelkowa ochroni rośliny przed mrozem?

Przejdźmy szybko do tematu. Wymienimy tutaj kilka nietypowych zastosowań folii bąbelkowej oraz odpowiemy na pytanie z akapitu. Jeśli w trakcie sezonu grzewczego, czyli zimą, na Twojej spłuczce sedesowej skrapla się woda, nie martw się, jedyne co musisz zrobić, to otulić wnętrze spłuczki folią bąbelkową. Różnica temperatur maksymalnie zmaleje, dzięki czemu woda przestanie się skraplać na spłuczce.

Jeśli Twoje okna zimą przepuszczają nadmiernie zimne powietrze do wewnątrz pomieszczeń, to znak, że musisz pomyśleć o ich wymianie przed następną zimą. Jednak jest rozwiązanie, które może Ci pomóc jeszcze w tym sezonie. Wystarczy, że umieścisz folię bąbelkową na powierzchni szkła okien, oczywiście od wewnętrznej strony. Pęcherzyki muszą być zwrócone w stronę wnętrza pomieszczenia, dzięki temu, łatwiej Ci będzie zaaplikować folię na szkło. Dotnij odpowiednich rozmiarów arkusze folii bąbelkowej, spryskaj powierzchnię szkła wodą z płynem do naczyń, a następnie umieść na nich folię bąbelkową. Proste, a oszczędzi Ci nieco na ogrzewaniu!

Jedzenie na wynos, a może zamrożony produkt musisz dowieźć nieco dalej? Folia bąbelkowa dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym będzie w stanie pomóc Ci zarówno dowieźć jeszcze gorące danie, które właśnie odebrałeś z restauracji, wystarczy przygotować sobie „pojemnik” na takie jedzenie. Pojemnik wyściełaj folią bąbelkową, która zatrzyma ciepło wewnątrz pojemnika. Aby zapobiec zbyt szybkiemu rozmrożeniu produktów żywnościowych, na czas transportu owiń je folią bąbelkową, skutecznie utrzymają ich niską temperaturę.

Kwiaty, których nie możesz przenieść zimą do środka mieszkania, koniecznie zabezpiecz folią bąbelkową. Nieważne czy mówimy o roślinach w donicach, których nie sposób przenieść, czy o krzewach i drzewkach, które zostaną na swoim miejscu do końca. Wystarczy, że dobrze owiniesz czy to donicę, czy łodygi danej rośliny, na pewno na wiosnę za to Ci podziękuje.

folia bąbelkowa na rolce

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa, choć bardzo popularna, to jednak nie jest ogólnodostępna w każdym pierwszym, lepszym sklepie. Raczej na próżno szukać nam jej w hipermarketach i innych sklepach „wielkopowierzchniowych”. Aby zakupić folię bąbelkową, musimy udać się do branżowego sklepu lub po prostu wejść na stronę jednego z naszych sklepów internetowych. Szeroką gamę folii bąbelkowej, o różnych rozmiarach, szerokościach, wielkościach pęcherza powietrznego, a także produktów wykorzystujących folię bąbelkową, takich jak koperty bąbelkowe, możemy znaleźć na stronach neopak.pl oraz opako.com.pl, zapraszamy do zapoznania się z ogromną ofertą w naszych internetowych, branżowych sklepach.
 

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Folia bąbelkowa

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *