Jak spakować szkło do przeprowadzki?

Jak zabezpieczyć i zapakować szkło do przeprowadzki? W czasie przeprowadzki stresujesz się wieloma rzeczami. Jedną z nich jest oczywiście pakowanie. A gdy jesteś zmuszony do zapakowania na przykład ceramiki, czy kieliszków, to włos jeży Ci się na głowie. Czy jest jakiekolwiek dobre wyjście z tej patowej sytuacji? Tak, ale aby je znaleźć, najpierw musisz przeczytać ten artykuł. Weź po uwagę to, że przedmioty szklane zazwyczaj są wyjątkowo cenne. Mogą to być nawet pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenia. Na pewno nie chcesz ich przypadkowo zniszczyć.

szkło do przeprowadzki
 

Czy możesz komuś zlecić zapakowanie szkła i porcelany?

Tak, jest taka opcja. Chociaż jest najprostsza, to jednocześnie najbardziej kosztowna. Dla każdego pakowanie delikatnych przedmiotów jest ryzykowne i stresujące. Dlatego nie każda firma przeprowadzkowa się tego podejmie. Jednak musisz sobie jeszcze zdawać sprawę z tego, że zapakowanie delikatnych przedmiotów zajmie Ci bardzo dużo czasu i jeszcze zwiększy ogólne koszty przeprowadzki. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że jeżeli chcesz, aby przeprowadzka nie naraziła Twojego budżetu domowego, to powinieneś samodzielnie zapakować szkło do przeprowadzki. Podpowiemy Ci, jak to zrobić.
 

Krok pierwszy pakowania szkła do przeprowadzki

Koniecznie zacznij od przygotowania odpowiednich materiałów opakowaniowych. Znajdziesz je w hurtowni opakowaniowej Neopak. Do tego celu będą Ci potrzebne bardzo wytrzymałe kartony z tektury pięciowarstwowej. Powinieneś je również wyjątkowo starannie zakleić. Dlatego potrzebna będzie Ci również dobra taśma klejąca. Nie możesz też zapomnieć o tym, że do najbardziej delikatnych przedmiotów powinieneś wykorzystać metodę podwójnego pakowania. Gwarantuje ona podwójną ochronę przedmiotów. Zacznij od zapakowania delukatnego przedmiotu w mniejsze pudełko. Następnie umieść je w większym. Pozostałą między innymi przestrzeń z powodzeniem możesz wypełnić ubraniami, czy kocami. Jednak o wiele bardziej pewne będą profesjonalne materiały do pakowania w postaci wypełniaczy do paczek. Przejdźmy teraz do kroku numer dwa.

wypełniacz do paczek
 

Krok drugi pakowania szkła do przeprowadzki

Pamiętaj o tym, żeby na kilka tygodni przed przeprowadzką zacząć zbierać papier i gazety. To najtańsze materiały opakowaniowe. Pozwolą Ci one na bezpieczne zapakowanie delikatnych przedmiotów, takich jak szkło. Natomiast, jeżeli planujesz przeprowadzkę za tydzień, to masz jeszcze szansę zamówić w sklepie internetowym Neopak papier do pakowania lub folię bąbelkową. Możesz te akcesoria do pakowania kupić również w firmie przeprowadzkowej, ale będą droższe.
 

Krok trzeci pakowania szkła do przeprowadzki

Gdy już starannie zakleisz wszystkie opakowania kartonowe, to teraz pora na wypełnienie dna papierem albo folią bąbelkową. Pamiętaj, aby taka warstwa miała co najmniej kilka centymetrów.
 

Krok czwarty pakowania szkła do przeprowadzki

 Pakowanie musisz zacząć od przedmiotów o największych gabarytach. Mogą to być na przykład talerze lub garnki. Pamiętaj, że przez cały czas mówiły wyłącznie o rzeczach zrobionych ze szkła. Gdy już zbierzesz sobie wszystkie tego rodzaju przedmioty, to możesz przejść do pakowania. Powinieneś je starannie owijać gazetami, a następnie zaklejać taśmą biurową. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że do zapakowania większych przedmiotów może być Ci potrzebnych nawet kilka gazet. Następnie przekładaj je do pudełek kartonowych. Powinieneś w każdym takim pudełku mieć po kilka stosów talerzy, w zależności od wielkości opakowania. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że przestrzeń pomiędzy talerzami możesz z powodzeniem wypełnić starymi gazetami. Równie dobrze do tego celu sprawdzi się flo-pak. Dzięki temu, talerze będą stabilne. Zahamujesz ich przemieszczanie się z boku na bok wewnątrz opakowania.
 

Krok piąty pakowania szkła do przeprowadzki

Gdy będziesz miał już za sobą pakowanie największych przedmiotów, to powinieneś się wziąć za te mniejsze. Mamy tutaj na myśli na przykład gazety. Będą Ci do tego niezbędne gazety. Weź jedną stronę gazety, a na samym środku postaw w pozycji pionowej zabezpieczaną rzecz. Zawiń rogi gazety. W ten sposób wstępnie zabezpieczony przedmiot musisz postawić na kartonie. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że małych i delikatnych przedmiotów nie możesz ustawiać w stosy. Po każdej warstwie ułóż kilka centymetrów materiału zabezpieczającego. Mogą być nim na przykład gazety, folia bąbelkowa, albo poduszki powietrzne. Tak, nie pomyliliśmy się. Każdy właściciel sklepu internetowego z materiałami opakowaniowymi będzie doskonale wiedział, co mamy tutaj na myśli. Następnie napakuj do kartonu do pełna. Natomiast pustą przestrzeń powinieneś dodatkowo wypełnić materiałami zabezpieczającymi. Przejdźmy teraz do już ostatniego kroku na naszej liście.
 

Krok szósty pakowania szkła do przeprowadzki

Po spakowaniu wszystkich kartonów musisz je dokładnie zakleić i opisać. Najlepiej wykorzystać do tego markera lub specjalne etykiety. Dostępne w sklepie internetowym Neopak etykiety ostrzegawcze służą właśnie do tego, aby firma przeprowadzkowa od razu wiedziała, na które opakowania powinna szczególnie uważać. To już wszystkie nasze rady. Mamy nadzieję, ze je wykorzystasz przy przeprowadzce.
 

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *