SPIS TREŚCI
Segregatory na dokumenty A4
Prowadzenie dowolnej działalności gospodarczej, własnego biura, placówki administracyjnej, kancelarii czy biblioteki, wymaga organizacji na doskonałym poziomie. Każde z tych miejsc wiąże się z dostępem do szerokiego grona dokumentów, faktur, katalogów, umów i wielu innych treści zawartych w formie papierowej. Dowolne układanie każdej kartki na stosach przy biurku lub do kartonów, doprowadzi do chaosu i całkowicie rozreguluje system pracy.
Jak zatem sprawnie i skutecznie zapobiec zupełnej dezorientacji? Wystarczy sięgnąć po niezawodne rozwiązanie w postaci klasycznych segregatorów na dokumenty w formacie A4. Taki sposób na organizację jest znany każdemu z nas nie od dziś. To skuteczne rozwiązanie pozwalające na świetne zarządzanie większymi ilościami materiałów w postaci papierowej, dlatego od lat cieszy się niegasnącą popularnością. Dla osób, które szukają inspiracji w sposobie na organizację, przygotowaliśmy tekst, w którym podpowiemy, dlaczego warto wyposażyć się w profesjonalne segregatory na dokumenty.
Wygoda i doskonała organizacja – segregatory na dokumenty
Doskonała organizacja w pracy to czynnik, który bezpośrednio przekłada się na funkcjonowanie całego zespołu. Jeżeli ten element nie będzie odpowiednio poprowadzony i kontrolowany, to wydajność całej firmy będzie na znacznie niższym poziomie. Każdorazowo poszukiwanie potrzebnej faktury lub przypadkowe zgubienie zamówienia od klienta, wynikające z niedbałego zarządzania informacjami, prędzej czy później doprowadzi do obniżenia jakości usług.
Segregatory na dokumenty to uniwersalne, tanie i wielorazowe pojemne teczki, pozwalające na gromadzenie, sortowanie i kontrolowanie składowanych dokumentów. Dzięki nim każdy oddzielny dokument jest dokładnie oznaczony i ulokowany w odpowiednim miejscu. Segregatory można dodatkowo oznaczyć za pomocą kolorowych etykiet tematycznych lub specjalnych opisów umieszczonych w bocznych kieszonkach. Dzięki nim w każdym biurze zapanuje porządek.
Koniecznie sprawdź naszą ofertę z segregatorami:
Czym właściwie jest segregator?
To, jak wygląda z segregator, jest dla większości z nas zupełnie oczywiste. Warto jednak umieć określić dokładniej, na czym polega specyfika tego przedmiotu i jakie są jego funkcje. Segregatory są najczęściej używane w biurach, domach, szkołach, bibliotekach, urzędach, archiwach, szpitalach i wielu innych miejscach, które wymagają gromadzenia ogromnych ilości informacji.
Segregatory można określić jako mocne
skoroszyty
. Są one specjalną konstrukcją, składającą się z twardej, odpornej na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne tektury lub plastiku. Zewnętrzna część segregatorów musi być wystarczająco twarda i odporna, aby mogła stanowić warstwę ochronną dla zgromadzonych dokumentów. Dzięki temu zapakowane dokumenty nie ulegną zgnieceniu, zgubieniu lub rozerwaniu.
Segregatory wykorzystywane są jednak głównie do archiwizacji dokumentów. Dzięki temu, że posiadają grubą okładkę, chronią zapakowane dokumenty przed wpływem promieniowania słonecznego, które może niszcząco wpływać na tusz.
Mocna okładka to jednak nie wszystko. Segregatory posiadają boczną ściankę, która jest widoczna w pierwszej kolejności, kiedy segregatory są ustawione na półce obok siebie. To właśnie ta ścianka – odpowiednik grzbietu książki – jest miejscem, na którym umieszczane są
etykiety
z oznaczeniami dotyczącymi zawartości segregatora. Bardzo często w tym miejscu znajdują się foliowe kieszonki fabrycznie zaprojektowane jako część segregatora. Dzięki temu można umieścić w nich niezbędne informacje ułatwiające lokalizację konkretnych dokumentów. W tej samej bocznej ściance często znajduje się specjalna dziurka, za którą można wygodnie chwycić segregator z półki.
Obecnie rynek wypełniony jest segregatorami o różnych formatach, kształtach i motywach ozdobnych. Można znaleźć malutkie segregatory z kolorowymi nadrukami dla dzieci, a także klasyczne uniwersalne granatowe segregatory do biura.
W naszej ofercie można znaleźć przykładowo:
– czarny/czerwony/żółty/granatowy/zielony/niebieski/różowy/złoty/biały segregator A4 – okładka stworzona z kartonu grubości 1,9 mm i papieru o gramaturze 117 g/m2. Wymiary segregatora wynoszą odpowiednio 75 x 320 x 285 mm. Produkt sprzedawany jest pojedynczo. W środku znajduje się obustronna etykieta grzbietowa, a sama powierzchnia segregatora pokryta jest folią ochronną o grubości 100 mikrometrów. Segregatory z kółkiem ułatwiającym chwytanie z półki,
– ekologiczny segregator oklejany papierem prążkowanym NATRON – świetnie sprawdzi się w domu lub w biurze. Segregator z tektury z zamknięciem typu ring. Ten model segregatora nie posiada kieszonki na etykietę oraz nie ma koła ułatwiającego chwytanie segregatora z półki – to wariant dla tych, którzy cenią sobie minimalizm.
Wymienione propozycje segregatorów są jedynie poglądowe. Dla osób ceniących sobie produkty z dodatkowymi zabezpieczeniami sprawdzą się wersje z dodatkową osłoną z folii PP. Dla tych, którzy wolą ekologiczne rozwiązania, segregator z tektury z pewnością będzie najlepszym wyborem.
Segregatory wykonane z naturalnej tektury są idealnym podłożem do stworzenia autorskich oznaczeń firmowych. W prosty sposób można nanieść na nie firmowe naklejki lub inne symbole reklamujące firmę lub określone produkty.
Warto rozważyć także możliwość wykorzystania segregatorów do stworzenia uniwersalnych katalogów firmowych, które będą świetnym materiałem promocyjnym. Rozwiązanie takie można wykorzystać na targach firmowych, lub podczas innego wydarzenia promującego markę.
Rodzaje segregatorów na dokumenty w formacie A4
W ofercie dostał tych segregatorów nie znajdziemy zbyt wielu różnorodnych rodzajów, które mają charakterystyczne różnice. Możemy jednak wyodrębnić dwa typowe rodzaje segregatorów, które różnią się jedynie systemem wkładania i zamykania kartek wewnątrz. są to:
–
segregatory ringowe
– są bardzo proste w użyciu i łatwo można z nich korzystać. Po otwarciu segregatora w celu umieszczenia w nim dokumentów konieczne jest ręczne otworzenie kółek, znajdujących się wewnątrz. To właśnie na nie nawlekamy podziurkowane dokumenty lub zawartości umieszczone w koszulkach ochronnych,
–
segregatory z mechanizmem dźwigowym
– nieco odmienne od segregatorów ringowych, różnią się głównie pod kątem mechanizmu pozwalającego na ich otwieranie i umieszczanie w nich dokumentów. Ten rodzaj segregatorów wymaga pociągnięcia za specjalny uchwyt, który spowoduje natychmiastowe otworzenie się kółek.
Segregatory z mechanizmem dźwigowym najczęściej można spotkać w firmach. Te rodzaje segregatorów produkowane są na szerszą skalę i występują w znacznie większych formatach, pozwalających na zapakowanie większej ilości dokumentów.
Większość
segregatorów biurowych
z zewnątrz wygląda tak samo. Posiadają fabryczną etykietę umieszczoną na grzbietowej części. Wybór pomiędzy segregatorem ringowym a segregatorem z mechanizmem dźwigowym, zależy od indywidualnych preferencji i nie wpływa znacząco na komfort korzystania z tego rodzaju przedmiotu.
Dlaczego warto kupić segregatory na dokumenty?
Im więcej dokumentów do sortowania pojawia się na określonej przestrzeni, tym większe jest tam zapotrzebowanie na segregatory. Dla lepszej organizacji można skorzystać z różnych wariantów kolorystycznych segregatorów dostępnych w ofercie naszego sklepu. Posiadamy klasyczne segregatory biurowe w czarnym i granatowym kolorze. Możemy zaoferować eleganckie białe wersje, a także nieco odważniejsze kolorowe segregatory o barwie fioletowej lub czerwonej.
Kolorowe segregatory
mogą ułatwić porządkowanie dokumentów. Wystarczy skorzystać z bardzo prostej zasady – tematycznego dopasowywania treść dokumentów do danego koloru. Taki system z pewnością ułatwi poszukiwania niezbędnych dokumentów każdej osobie pracującej w biurze.
Jak prawidłowo oznaczyć segregator?
Nie wszyscy mają doświadczenie w profesjonalnym opisywaniu segregatorów biurowych. Warto zatem wiedzieć jak robić to odpowiedni sposób, aby każda osoba czytająca etykiety mogła zrozumieć, córo znajduje się w środku.
Klasyczne segregatory biurowe, które można znaleźć obecnie na rynku, produkowane są z różnych typów materiałów. Wiele z nich tworzonych jest z tworzyw sztucznych oraz z mocnej tektury falistej. Segregatory w formacie A4 mogą różnić się między sobą także mechanizmem, który kontroluje otwieranie i zamykanie zawartości. Z bocznej strony segregatora znajduje się kieszonka przeznaczona na umieszczenie w niej etykiety informacyjnej. Dzięki
etykietom
segregatory są łatwe w rozpoznaniu i uporządkowaniu.
Aby etykieta była sporządzona prawidłowo, warto skorzystać z odpowiednich artykułów biurowych, które pozwolą na naniesienie czytelnego, wyraźnego i trwałego opisu. W sytuacji, gdy w segregatorze znajduje się więcej dokumentów należących do różnych kategorii, warto skorzystać z dodatkowego rozwiązania w postaci przekładek do segregatora. Dzięki nim nie będzie konieczności każdorazowego przekładania pojedynczych stron w celu znalezienia konkretnych plików.
Gdzie wyrzucić stary segregator?
Segregatory są przedmiotami codziennego użytku, a więc są narażone na codzienne zużywanie. Sprowadza się to do tego, że w pewnym momencie ulegną one zużyciu i nie będą już prawidłowo pełniły swojej funkcji. W takim momencie konieczne będzie wymienienie starych segregatorów na nowe. Tylko co w takim wypadku zrobić ze starymi segregatorami? W końcu są to przedmioty stworzone z różnych rodzajów materiałów, dlatego nie można ich przyporządkować do żadnej z grup recyclingowych.
Samodzielne rozmontowanie segregatorów na pojedyncze czynniki nie ma sensu i może stwarzać zagrożenie – metalowe części mogą podnosić ryzyko skaleczenia. Dlatego właśnie segregatory należy wyrzucić do pojemnika z odpadami zmieszanymi.
Wszystkich zainteresowanych kupnem nowych segregatorów zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie można znaleźć informacje na temat organizacji w biurze. Na stronie internetowej umieściliśmy wiele rodzajów segregatorów biurowych różniących się między sobą pod kątem rozmiarów kolorów czy mechanizmów otwierania. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, a w razie wszelkich wątpliwości prosimy o kontakt.