Jak wysłać lodówkę?

Wysłanie tak dużego sprzętu AGD, jakim jest lodówka nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy oryginalnym kartonem, w którym dostaliśmy naszą lodówkę. Na szczęście dzięki naszemu poradnikowi, poradzisz sobie z tym zadaniem bez większych problemów.

Przede wszystkim przeanalizujemy sobie dwie sytuacje – taką, w której posiadamy oryginalne pudło po lodówce oraz taką, w której musimy poradzić sobie za pomocą innych materiałów pakowniczych. Zanim przejdziemy do którejkolwiek z nich, powiemy sobie o ogólnych krokach, które należy podjąć przygotowując lodówkę do wysyłki.

Jak-wysa-lodwk

1. Zabezpieczamy wszystkie elementy w środku.

Nie chcemy, aby nabywca dostał lodówkę z połamanymi szufladami lub uszczerbionymi szybkami. Musimy zabezpieczyć wszystkie elementy w środku lodówki, które się w niej przemieszczają. Przede wszystkim musimy rozmrozić lodówkę, a następnie bardzo dobrze ją wyczyścić. Najlepiej będzie zająć się tym na 3 dni przed wysyłką. Jeśli chodzi o szuflady, można je zakleić zwykłą taśmą pakową, której będzie się dało później łatwo pozbyć.
 

2. Ochrona tylniej części lodówki.

Tylnia część lodówki jest bardzo ważnym elementem, który bardzo łatwo uszkodzić. Musimy zadbać, aby cały tył był dobrze opakowany i zamortyzowany. Najlepiej będzie użyć do tego folii bąbelkowej, którą owiniemy cały tył osobno przed owinięciem całej lodówki.
 

Mam oryginalny karton po lodówce.

Jeśli znajdujemy się w tej szczęśliwej sytuacji, że posiadamy oryginalne opakowanie z lodówki, to jedyne co musimy zrobić, to spakować lodówkę z powrotem do pudła zabezpieczając przy tym każdy róg. Rogi są niezwykle ważnym elementem tego sprzętu AGD i niestety najczęściej ulegają uszkodzeniu. Możemy je zabezpieczyć używając oryginalnych kątowników tekturowych, które w większości przypadków są nieodzownym elementem oryginalnie zapakowanej lodówki. Co jednak, jeśli…
 

Nie mam oryginalnego kartonu po lodówce.

Jeśli nie został nam oryginalny karton, możemy sobie poradzić podążając tymi krokami:
 

1. Zabezpieczanie każdego nieregularnego kształtu tekturą.

Najbardziej problematycznymi elementami przy transporcie każdej lodówki są elementy, które odstają od prostokątnej bryły całego sprzętu. Zaliczają się do nich takie części jak: uchwyt drzwi, tylni panel. Możemy skorzystać z tektury falistej, która znakomicie amortyzuje najróżniejsze kształty dzięki swojej sprężystości.
 

2. Kilkukrotne owinięcie lodówki folią bąbelkową.

W przypadku wysyłki lodówki, warto nie szczędzić materiału, którym jest folia bąbelkowa. Mając już zabezpieczone newralgiczne punkty, przechodzimy do owijania lodówki folią bąbelkową. Najlepiej owinąć cały sprzęt AGD kilkukrotnie, aby ograniczyć ryzyko do minimum. Owiniętą lodówkę można „dopieścić” folią stretch, która pozwoli nam trochę zmniejszyć objętość.
 

3. Nasuwamy na lodówkę oryginalny karton.

Pozostało już tylko nałożyć na lodówkę oryginalny karton i zakleić go od spodu. Pamiętamy przy tym o rogach lodówki, które należy dodatkowo zabezpieczyć.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Zastosowanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *