Znicze i wiązanki na 1 listopada – jak je dobrze zapakować?

1 listopada dla wielu osób jest czasem szczególnym. Tego dnia przychodzi się na cmentarze, aby zapalić znicze na grobach i położyć wiązanki. Osoby wierzące modlą się za zmarłych bliższych i dalszych swemu sercu. Osoby niewierzące lub bezwyznaniowe oddają cześć i szacunek. Jeszcze inni przychodzą, aby „porozmawiać” z ludźmi, którzy byli dla nich ważni, a których niestety nie ma już na tym świecie. Powody pojawienia się na cmentarzu 1 listopada są różne. Jest jednak coś, co je wszystkie łączy. Tęsknota i chęć upamiętnienia bliskich zmarłych. W październiku więc w sklepach pojawiają się znicze i wiązanki.

Różnego rodzaju palące się znicze stojące na grobach
 

Gdzie kupić znicze i wiązanki?

Dzisiaj byłem w jednym z marketów i dostrzegłem palety z tego typu towarem. A warto zaznaczyć, że jest dopiero 6 października. Dla niektórych – w tym dla mnie – może to być zaskoczenie, wiele osób jednak cieszy się z szybszej możliwości zakupu. Nie muszą później w ostatniej chwili biegać i szukać takich produktów, jakie ich usatysfakcjonują. Jednak sklepy stacjonarne, czy też stoiska rozstawione przed bramami cmentarnymi to nie jedyne miejsca, w których można zakupić znicze i wiązanki. Coraz częściej pojawiają się one również w sklepach internetowych i na różnego rodzaju serwisach aukcyjnych. Sprzedawcy, oferując tego typu towar, muszą pamiętać o tym, że jest on delikatny. A to oznacza, że wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Jak zadbać o to, aby zamówione produkty dotarły do odbiorcy w nienaruszonym stanie?
 

Wybór kartonów – zacznijmy od początku

Pierwszym etapem przygotowań do wysyłki zniczy i wiązanek jest wybór odpowiedniego opakowania. Bez wątpienia, koperty bąbelkowe i foliopaki w tym wypadku nie zdadzą egzaminu. Do Twojej dyspozycji są więc różnego rodzaju kartony. Możesz wybrać kartony klapowe lub pudełka wykrojnikowe. Obie opcje sprawdzą się bez zarzutu. Większe znaczenie w tym przypadku będzie miał wybór wielkości kartonu oraz jakości tektury, z której wyprodukowany dane opakowanie. Dlaczego to ma tak duże znaczenie?

Otwarty i zamknięty karton
 

Od czego zależy jakość tektury falistej?

Skąd masz wiedzieć, czy wybrane przez Ciebie kartony będą nadawały się do wysyłki delikatnych towarów? Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na ilość warstw. Do najpopularniejszych rodzajów należy:

  • tektura 2-warstwowa;
  • tektura 3-warstwowa;
  • tektura 5-warstwowa;
  • tektura 7-warstwowa.

W przypadku tektury 3-warstwowej należy zwrócić jeszcze uwagę na rodzaj fali, a dokładniej rzecz ujmując na jej grubość. Najczęściej spotyka się:

  • falę E (mikrofala) – od 1,1 do 1,8 mm;
  • falę B – od 2,2 do 3,0 mm;
  • falę C – od 3,1 do 3,9 mm.

W przypadku tektury 5-warstwowej mowa jest m.in. o fali:

  • BE o grubości od 3,7 do 5 mm;
  • BC o grubości od 6 do 7 mm.

Jak zapewne się domyślasz, najmocniejszym materiałem w tym zestawieniu jest siedmiowarstwowa tektura falista. Tektura dwuwarstwowa (najsłabsza) najczęściej wykorzystywana jest do produkcji przekładek. Dostępna jest też jako tektura falista sprzedawana w rolce. Z jakiej tektury warto więc wybrać kartony? Polecamy te wykonane z trójwarstwowej i pięciowarstwowej tektury. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od ceny wysyłanych towarów oraz od ich wagi.
 

Jak wybrać odpowiednią wielkość kartonu?

Skoro wiesz już, z jakiej tektury powinien być wyprodukowany karton, to teraz nadszedł czas na wybór rozmiaru. Znicze i wiązanki to towary o różnych wielkościach. Na szczęście w sklepie Neopak znajdziesz opakowania, które spełnią Twoje oczekiwania.

Jako producent kartonów Neopak oferuje m.in.:

  • kartony A3, A4, A5, A6;
  • kartony duże;
  • małe pudełka kartonowe.

Dostępne są też różne długości kartonów:

  • do 200 mm;
  • do 250 mm;
  • do 300 mm;
  • do 350 mm;
  • do 400 mm;
  • do 450 mm;
  • do 500 mm;
  • do 600 mm;
  • do 800 mm;
  • do 1200 mm;
  • do 1400 mm.

Aby móc pakować produkty o różnej wielkości oraz zamówienia, w których znajduje się więcej niż jeden czy dwa produkty warto wybrać kilka wielkości kartonów. Pamiętaj, że spakowany towar nie powinien dotykać ścian kartonu. Zwłaszcza jeśli znajdują się w nim produkty delikatne i kruche, takie jak np. znicze. Dlaczego? Ponieważ siła nacisku podczas transportu, jaka będzie oddziaływała na ścianki, wpływała będzie jednocześnie na towar. Przez to może dochodzić do uszkodzeń produktów podczas wysyłki. Karton nie powinien być też zbyt duży. W takiej sytuacji albo będziesz musiał zużyć zbyt dużo wypełniacza do paczek, co będzie dla Ciebie kosztem, albo nie robiąc tego, w kartonie zostaną puste przestrzenie, które spowodują, że towar będzie w środku się przemieszczał.

Folia bąbelkowa
 

Materiał zabezpieczający – folia bąbelkowa, czy papier nacinany?

Kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego materiału zabezpieczającego. W przypadku produktów szklanych doskonale sprawdzi się folia bąbelkowa. Jest ona najczęściej wybierana przez sprzedawców internetowych. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami amortyzującymi. Dodatkowo chroni delikatne powierzchnie przed porysowaniem. Alternatywą jest papier nacinany. Jeśli chodzi o zastosowanie, to nie różni się znacznie od folii pęcherzykowej. Jest jednak materiałem bardziej sprzyjającym ochronie środowiska. Jeśli więc chcesz dotrzeć do odbiorców, którzy szczególną uwagę na to zwracają, możesz pokusić się właśnie na wybranie papieru nacinanego. Jeśli chodzi o wiązanki, to je również można zabezpieczać folią bąbelkową. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie też pianka polietylenowa PE.
 

Wypełniacze do paczek – nie zostawiaj pustych przestrzeni

Następnym wyborem będą wypełniacze do paczek. Tutaj należy szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiedniego materiału. Jest to o tyle ważne, że w przypadku pomyłki, można narazić się nie tylko na straty, ale również na niezadowolenie klienta. Wybierając wypełniacz do paczek, musisz zwrócić uwagę na to, czy nie towar nie posiada ostrych krawędzi. Wiązanki mogą mieć np. wystające druciki, które bez odpowiedniego zabezpieczenia mogłyby przebić poduszki powietrzne. Skropak z kolei może nie sprawdzić się zbyt dobrze w przypadku wyjątkowo ciężkich przedmiotów, które mogłyby go spłaszczyć. Oprócz wymienionych materiałów ochronnych masz jeszcze do wyboru wypełniacze papierowe w boksach. Korzystając z nich znów łączysz ochronę z ekologią – podobnie jak w przypadku papieru nacinanego. Wypełniaczem może być też folia bąbelkowa. Sprawdzi się doskonale w tej roli.

Brązowe taśmy pakowe
 

Taśmy klejące, naklejki i etykiety – zadbaj o odpowiednie oklejenie kartonu

Zbliżając się do końca, musisz wybrać wytrzymałą taśmę pakową. Dzięki niej, produkty, które zostały umieszczone w opakowaniu, nie wydostaną się na zewnątrz. Do wyboru masz różne propozycje. W zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań możesz zdecydować się na:

  • taśmy akrylowe;
  • taśmy z kauczukiem naturalnym lub syntetycznym;
  • taśmy papierowe;
  • taśmy Eco-Solvent;
  • taśmy z super kauczukiem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat tego typu produktów, zapraszamy Cię do przeczytania jednego z naszych wcześniejszych artykułów „Jaką taśmę do klejenia kartonów wybrać?”

Pakowanie zniczy i wiązanek, czyli nomen omen towarów delikatnych powinno zwieńczone być wykorzystaniem naklejek ostrzegawczych, takich jak np. „Uwaga szkło” albo „Nie rzucać”. Dzięki temu zwiększysz szansę na to, że pracownicy firm kurierskich będą z większą ostrożnością podchodzić do wysyłanych przez Ciebie paczek.
 

Jak upewnić się, że wybrałeś odpowiednie akcesoria do pakowania?

Jeśli nie masz pewności, czy wybrane przez Ciebie materiały, będą odpowiednie do wysyłki towarów, które masz w swojej ofercie możesz skontaktować się z pracownikami sklepu Neopak. Z przyjemnością pomogą Ci oni w dobraniu odpowiedniej wielkości kartonów oraz materiałów zabezpieczających, które ochronią tak wrażliwe przedmioty. Pamiętaj, że kwestie zabezpieczania zamówień to nie tylko łatwiejsze reklamacje składane w firmie przewozowej, w razie ewentualnych uszkodzeń przesyłki, ale przede wszystkim mniejsze ryzyko niezadowolenia klientów.

Palące się znicze stojące na grobie
 

Podsumowanie – jak dobrze zabezpieczyć znicze i wiązanki na czas transportu?

Sprzedaż internetowa rośnie w siłę. W sieci pojawia się coraz więcej sprzedawców i coraz więcej kupujących. Dlatego też niemal z dnia na dzień rośnie asortyment oferowany konsumentom. Wśród produktów, które są dostępne w sprzedaży internetowej, są także znicze i wiązanki. Październik to miesiąc, w którym ten towar jest szczególnie poszukiwany z uwagi na zbliżające się święto przypadające na 1 listopada. Jeśli jesteś jednym ze sprzedawców, którzy oferują tego typu towar, to pamiętaj o tym, że musisz odpowiednio go zabezpieczyć. Znaczenie ma nie tylko to, jakie kartony wybierzesz, ale również to, na jakie materiały zabezpieczające postawisz i na jakie wypełniacze do paczek się zdecydujesz. Dla zwiększenia szansy na dotarcie przesyłki w nienaruszonym stanie pod wskazany adres nie warto również odpuszczać przy wyborze taśmy pakowej, czy naklejek ostrzegawczych. Warto w takich sytuacjach zadbać o najmniejszy nawet szczegół. Na szczęście w sklepie Neopak znajdziesz wszystkie produkty, o których wspominałem w tym artykule. Jeśli masz pytania dotyczące tych produktów, możesz skontaktować się z pracownikiem. Niezbędne dane znajdziesz w zakładce „Kontakt”.

Oceń artykuł

Średnia ocena 2 / 5. Liczba głosów: 4

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *