Przygotowanie świec do wysyłki – jak to zrobić?

Świece to źródła światła. W zamierzchłych czasach, z uwagi na to, że produkowane były głównie z wosku pszczelego, dostęp do nich miały jedynie osoby z wyższych sfer. Obecnie, świece stanowią przede wszystkim element dekoracyjny. Zawdzięczają to między innymi bogatej różnorodności kształtów, rozmiarów i kolorów. Ich zadaniem jest dodanie wnętrzu charakteru. A także wypełnienie pomieszczenia ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Są niezastąpionym element tworzenia przyjemnego, romantycznego klimatu. Ich spalanie najczęściej przyczynia się do rozprzestrzeniania ładnego zapachu. Na rynku dostępne są różne rodzaje świec: z wosku parafinowego, sojowego i pszczelego. W 2019 roku uplasowały się na 612 miejscu najczęściej sprzedawanych produktów na całym świecie.

Świeca bubble

Zamierzasz do swojej oferty wprowadzić świece i zastanawiasz się, jak je zabezpieczać na czas transportu? A może już oferujesz je swoim klientom, ale często podczas transportu dochodzi do zniszczenia? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu.
 

Polskie świece – wiedziałeś, że są aż tak popularne?

Największym importerem świec na świecie są bez wątpienia Chiny. To stamtąd pochodzi około 56% importu świec spoza Unii Europejskiej. Na podium zaraz za Chinami uplasowały się Wielka Brytania i Stany Zjednoczone obejmując kolejno 20% i 11% rynku. Gdzie znajduje się Polska w zestawieniu zrobionym przez Eurostat, czyli urząd statystyczny UE? Według statystyk z 2019 roku w Polsce wyprodukowano świece o łącznej wartości 617 mln euro. Oznacza to, że pokryliśmy około 41% całkowitej produkcji świec, jaka odbywa się w krajach Unii.
 

Skąd bierze się popularność polskich świec?

Ze statystyk jasno wynika, że polskie świece są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Dlaczego tak jest? Czym zaskarbiły sobie takie zainteresowanie? Przede wszystkim wyróżniają się one bardzo dobrą jakością oraz trwałością. Doskonałym przykładem są świece sojowe i te wykonane z wosku pszczelego. Naturalne składniki gwarantują nie tylko wyjątkowy i niepowtarzalny zapach, ale również czyste spalanie. Do zalet polskich świec można jeszcze dopisać wyjątkowo korzystną cenę – zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, iż zdecydowana większość z nich jest ręcznie robiona.

Świeca w kartonie wypełnionym papierem Kraft
 

Jak zapakować świece do wysyłki?

Czy zabezpieczanie świecy sprzedawanej luzem lub tej w szklanym naczyniu czymś się od siebie różni? W zasadzie nie powinno, gdyż są to przedmioty stosunkowo kruche i delikatne. Ich design ma ogromne znaczenie dla konsumenta, dlatego wysyłka jednego, jak i drugiego rodzaju świec nie obędzie się bez wysokiej jakości materiałów pakowych. Jednym z must have, które powinno znaleźć się w Twoim magazynie, jest folia bąbelkowa. Jej właściwości pozwalają na ochronę świec oraz szklanych naczyń przed wstrząsami, oraz uderzeniami. Dzięki temu zamówienie w całości dotrze do odbiorcy. Czy jest jakaś alternatywa dla folii bąbelkowej, jeśli chcesz podkreślić ekologiczny aspekt swojej działalności? Oczywiście, że tak. Doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji papier nacinany. Szczelnie otoczy przedmiot zapewniając wysoki poziom ochrony.
 

Nie zapomnij o wolnych przestrzeniach – wybierz wypełniacz

Jeśli każdy produkt przygotowany do wysyłki został już zabezpieczony folią lub papierem, warto teraz zadbać o wypełnienie pustych przestrzeni. Do wyboru jest mnóstwo rodzajów wypełniaczy do paczek. Sprawdzi się zarówno skropak, jak i papier kraft. Ciekawym rozwiązaniem, jest też sizal dekoracyjny, który doda przesyłce oryginalnego charakteru.

Świeca w kartonie z wypełniaczem dekoracyjnym

Wypełniacze do paczek, których użyjesz, sprawią, że świece nie będą się przesuwały. Zwiększysz tym ich bezpieczeństwo oraz szansę na dostarczenie ich w całości do odbiorcy. Jak już wspomnieliśmy, wypełniacze mogą też pełnić rolę dekoracyjną. Nie musisz jednak korzystać np. z produktu, jakim jest sizzlepak, żeby było estetycznie i z charakterem. Możesz kartony wyłożyć bibułą dekoracyjną, zabezpieczone świece włożyć do pudełka a puste przestrzenie wypełnić skropakiem. Jesteśmy pewni, że taka forma zabezpieczenia również zaskoczy odbiorcę. Zwłaszcza jeśli bibuła zostanie zabezpieczona przy pomocy okrągłych naklejek, np. z podziękowaniami za zakupy. W paczce możesz też umieścić dodatkowo kartkę z życzeniami albo kodem rabatowym na następne zakupy.
 

Sprzedaż stacjonarna – w co pakować ręcznie robione świece?

Świece są towarem, który przede wszystkim pełni obecnie funkcję dekoracyjną. Oznacza to, że ogromne znaczenie ma design oraz sposób pakowania. Jak już wspomnieliśmy, świece produkowane w Polsce wyróżniają się na tle produktów pochodzących z innych krajów. Jednym z elementów, które mogą sprawić, że będą one jeszcze bardziej wyjątkowe, jest zadbanie o to, aby znalazły się w odpowiednim opakowaniu. W przypadku sprzedaży stacjonarnej, gdzie nie musisz przygotować towaru na wątpliwe uroki transportu, możesz wybrać woreczki typu sakiewka, celofan lub woreczki jutowe.

Pakowanie świecy do wysyłki
 

Podsumowanie – zadbaj o wysokiej jakości materiały do pakowania

Świece – zarówno te sprzedawane luzem, jak i w szklanym naczyniu wymagają specjalnej ochrony na czas transportu. Dlatego wybieraj kartony wykonane z wysokiej jakości tektury oraz solidne akcesoria. W sklepie Neopak znajdziesz m.in. taśmy pakowe, wypełniacze do paczek, naklejki okrągłe oraz folie stretch. Masz tu wszystko, czego potrzebujesz. A dodatkową zaletą skorzystania z oferty, jest możliwość uzyskania dodatkowego rabatu. Jego wysokość zależna od ilości kupionych sztuk danego produktu. Więcej informacji znajduje się na kartach produktów. A jeśli to nie wystarczy, zadzwoń do jednego z handlowców – kontakt.

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Kartony wysyłkowe

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *