Alfabetyczny spis niezbędnych materiałów na magazynie.

Niezbędnik w magazynie — alfabetyczny spis niezbędnych rzeczy

Praca na magazynie to wbrew pozorom bardzo wymagający etat. Oczywiście na magazynie mogą pracować ludzie mający różne zadania i obowiązki. W każdej czynności, każdej pracy, procesie, wymagane są inne akcesoria, materiały czy narzędzia. W tym artykule postaramy się stworzyć swego rodzaju alfabet, w którym wymienione będą poszczególne elementy wyposażenia typowego magazynu, w którym przyjmuje się towary, wprowadza na magazyn, składuje, a także wydaje w kolejnych etapach transportu produktów.

Nie przeciągając dłużej, rozpocznijmy ćwiczenie, polegające na wymienieniu wszystkich liter alfabetu, wraz z przyporządkowaniem do nich jednego akcesorium, narzędzia lub materiału, jaki możemy znaleźć w jednym z typowych magazynów.

magazyn produktów

Czy można przyporządkować do każdej litery alfabetu jeden przedmiot znajdujący się na magazynie?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak. Dlatego zacznijmy od początku. Poniżej znajduje się Alfabetyczny Niezbędnik każdego Magazynu (pomijamy znaki specjalne oraz takie znaki jak Y czy Q).

A – akrylowa taśma pakowa – taśma, której nośnik wykonany jest z tworzywa sztucznego, a klej, który umieszczony jest z jednej strony to akryl, czyli klej, który cechuje się bardzo mocnym przywieraniem do większości powierzchni, jest również odporny na warunki zewnętrzne, a także procesy starzenia.

B – BigBag worek kontenerowy – są to worki wielkogabarytowe, najczęściej o kwadratowej podstawie. Wykonana z plecionego tworzywa sztucznego, które mogą być powlekane lub nie. Wykorzystuje się je do przechowywania materiałów sypkich. Ich górna i dolna konstrukcja może ułatwiać załadunek, rozładunek oraz przechowywanie załadowanych produktów, surowców.

C – celofan – to celulozowa fola, która występuje w różnych kolorach lub pod postacią transparentną. Folia ta jest najczęściej wykorzystywana do tworzenia ozdobnych dekoracji w opakowaniach lub po prostu do pakowania produktów spożywczych.

D – Duck Tape – czyli popularna, szara taśma naprawcza, którą w dzisiejszych czasach możemy naprawić prawie wszystko. Jest to taśma samoprzylepna z bardzo wytrzymałym nośnikiem, najczęściej z dodatkiem materiałowej siatki. Użyty klej jest bardzo mocny i przyczepny, dlatego sprawdzi się w tymczasowych naprawach nawet narzędzi, nie tylko opakowań.

E – etykiety termiczne – to specjalne samoprzylepne etykiety, które wykorzystywane są głównie w logistyce do oznaczania poszczególnych produktów w zakładach produkcyjnych czy tworzenia etykiet nadawczych na paczki kurierskie. Etykiety termiczne potrzebują specjalnej drukarki z głowicą, która nagrzewa się punktowo. Etykiety termiczne drukowane są bez użycia tonerów, tuszy czy atramentu.

F – folia bąbelkowa – jeden z najbardziej docenianych materiałów do pakowania i zabezpieczania towarów na czas wysyłki. Folia bąbelkowa powstała przez zupełny przypadek, gdy wynalazcy chcieli stworzyć trójwymiarową plastikową tapetę. Służy również jako sposób na odstresowanie się, wystarczy ściskać pęcherzyki powietrza, powodując ich pękanie.

G – gumki recepturki – prosta konstrukcja, wiele zastosowań, dzięki gumkom recepturkom możemy złączyć wiele kartek papieru, w tym również etykiet, naklejek. Niewiele osób wie, ale gumki recepturki można wykonać domowym sposobem, poprzez rozcięcie dętki rowerowej tworząc tym samym gumowe okręgi.

H – Hexcel Pack papier pakowy – ekologiczny, świetny papier pakowy, nacinany w specjalny sposób, dzięki czemu posiada większe właściwości ochronne, a także większą wydajność dzięki stworzonym specjalnym nacięciom. Ponadto dzięki swoim właściwościom wizualnym zwiększa pozytywny efekt eleganckiego zapakowania towaru.

I — izolacyjna taśma — taśma izolacyjna posiada świetne właściwości ochronne, jest w stanie zapewnić ochronę przed wilgocią przewodom elektrycznym. Może sprawdzić się na magazynie jako materiał do naprawienia uszkodzonego przewodu elektrycznego jedno z narzędzi. Ponadto możemy z niej wykonać dodatkową, przyczepną powłokę rękojeści, na przykład owijarki do folii stretch.

J – jutowy sznurek – produkowany jest z juty, a więc ekologicznego, pochodzenia roślinnego materiału, można go wykorzystać do ozdobnego pakowania przesyłek, na przykład zamiast wstążki satynowej, można użyć naturalnego sznurka jutowego.

K — koperta bąbelkowa — jedno z najchętniej i najczęściej stosowanych opakowań, w szczególności w branży e-commerce, gdzie liczy się szybka wysyłka oraz jednoczesna ochrona wysyłanych przedmiotów. Najczęściej papierowa z zewnątrz, z wyściółką wewnętrzną wykonana z folii bąbelkowej, a także paskiem klejącym ułatwiającym skuteczne i mocne zamykanie opakowania wysyłkowego.

L – laminarka – to urządzenie, które na pewno przyda się do skutecznego zabezpieczenia instrukcji wydrukowanych na papierze, oznaczenia poszczególnych materiałów do pakowania, a także wywieszenia informacji, które będą musiały wytrwać na różnych niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jak na przykład deszcz.

M – minirap – jest ciekawą propozycją do pracy na magazynie z niewielkimi przedmiotami lub paczkami. To specjalna niewielka wersja folii stretch, o szerokości od 10 centymetrów do 25 centymetrów, dzięki czemu pakowanie mniejszych przedmiotów jest wygodniejsze i bardziej poręczne.

N – nożyk bezpieczny – praca na magazynie nie obejdzie się bez ostrego narzędzia w postaci nożyka do ucinania taśmy, folii czy papieru. Najczęściej wykorzystuje się nożyki do tapet, my jednak rekomendujemy nożyki bezpieczne, które w przypadku niekontrolowanego wypuszczenia z dłoni natychmiast i automatycznie schowają swoje ostrze w obudowie.

O – opaski zaciskowe – któż z nas nie zna opasek zaciskowych? Potocznie nazywane trytytkami mogą być używane do spinania różnego rodzaju kabli, jednak w większości przypadków ten produkt jest wykorzystywany do naprawy praktycznie wszystkiego. Opaski zaciskowe występują w wielu różnych rozmiarach, szerokościach, długościach, a także kolorach.

P – papier pakowy kraft – brązowy papier pakowy jest bardzo popularny, dobrze chroni zapakowane przedmioty, jednak papier pakowy Kraft to papier, jak sama nazwa wskazuje bardziej wytrzymały, poddany specjalnej obróbce, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz rozrywanie.

R – rafia syntetyczna – to substytut wstążki wykonanej z naturalnego włókna palmowego. Wyglądem przypomina rafię naturalną. Świetnie sprawdzi się do zapakowania w sposób estetyczny karbowanego pudełka lub innego, prezentowego opakowania. Występuje w wielu kolorach.

S – skropak – biodegradowalny, a więc ekologiczny wypełniacz do paczek, który występuje w różnych kolorach oraz kształtach. Świetnie chroni zapakowane przedmioty przed wstrząsami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo lekki, wykonany najczęściej ze skrobi kukurydzianej, nie zwiększa w żaden sposób finalnej wagi przesyłki.

T – taśma dwustronna – nośnik takiej taśmy jest pokryty z obu stron klejem, dzięki czemu sprawdzi się w łączeniu dwóch warstw papieru, tektury czy innego materiału. Przy odpowiednim wykorzystaniu można to zrobić w sposób niewidoczny. Występuje w różnych rozmiarach, szerokościach. Taśma dwustronna może być wzmocniona materiałową siatką.

U – ucinarka do folii stretch – praca z szeroką rolką folii stretch może być uciążliwa bez dodatkowych akcesoriów. Jednym z takich akcesoriów jest ucinarka do folii stretch, dzięki której pakowanie w folię stretch stanie się zupełnie prostsze. Wystarczy założyć rolkę folii stretch, a żeby ja uciąć, przesunąć specjalne ostrze znajdujące się na prowadnicy.

W – worki na śmieci – worki na śmieci, wytrzymałe lub do segregacji odpadów to konieczne wyposażenie w każdym magazynie. Obecnie możemy kupić wytrzymałe worki na śmieci, plastik, papier, gruz, a także zmieszane odpady. Segregacja odpadów jest niezwykle istotnym elementem w każdym magazynie.

Z – zaklejarka do worków – pakowanie luźnych przedmiotów to niewielkich foliowych worków może być o wiele wygodniejsze, dzięki specjalnej zaklejarce do worków. Zaklejarka do worków pozwoli nam na skuteczne zamknięcie praktycznie każdego rodzaju worka, dzięki czemu zapakowane produkty nie rozsypią się po całej paczce.

magazyn paczek

Gdzie kupić akcesoria, narzędzia i materiały do pracy na magazynie?

Większość materiałów oraz narzędzi, które są wręcz niezbędne na magazynie, możesz kupić w naszym sklepie internetowym, który znajduje się pod adresem neopak.pl. Ze swojej strony oferujemy bardzo atrakcyjne ceny, a przy zakupie większych ilości dodatkowo oferujemy specjalne rabaty. Zamówienia złożone przez klientów wysyłamy najszybciej jak to możliwe. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!
 

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Kategorie artykułu: Magazyn

ZAPOZNAJ SIĘ Z POZOSTAŁYMI ARTYKUŁAMI

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *